Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Test comparativ util pentru alegerea pastei termoconductoare

M-am lovit destul de des de intrebarea: care e cea mai buna pasta termoconductoare pentru CPU? Si de fiecare data nu am stiut sa raspund asa de sigur pentru ca asta depinde de foarte multi factori: tip de cooler, presiune de montare, cpu, mod de utilizare (oc sau nu) buget etc
    Am gasit astazi un articol interesant (are 2 parti) despre acest subiect si m-am gandit sa vi-l arat si voua:
    http://www.tomshardware.com/reviews/...ader,3600.html
    http://www.tomshardware.com/reviews/...l#xtor=RSS-998
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Intel I7 4770K, Gigabyte Z87 G1.Sniper, Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 1600mhz, Gigabyte G1 GTX1060 OC, Intel 530 120Gb, Seagate 1tb 7200.64 sata3, Fractal Design R5, Logitech K740, Corsair M60

Senior Member NooBooS is on a distinguished road
    Alegerea e super simpla.
    Pentru procesor, sub IHS, pui Liquid Pro.
    Peste procesor daca n-ai bani pui MX-4. Daca te simti darnic, pui PK-1. Ambele sunt asemanatoare si arhisuficiente.

Nu stiu cati risca sa umble sub IHS
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Intel I7 4770K, Gigabyte Z87 G1.Sniper, Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 1600mhz, Gigabyte G1 GTX1060 OC, Intel 530 120Gb, Seagate 1tb 7200.64 sata3, Fractal Design R5, Logitech K740, Corsair M60

Senior Member NooBooS is on a distinguished road
    Asta e deja alta discutie.

Clar! Sunt multi care nici macar nu stiu de IHS si pana la urma bine fac. Exista riscuri mari cand vine vorba de "jucat" cu asa ceva.
    Recomandarile tale sunt foarte bune! Eu m-am limitat la a expune articolul si am zis sa las pe fiecare sa traga ce concluzii doreste.

Tags for this Thread