Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
    Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar

Abonamente RDS Fiberlink 500 si Fiberlink 1000

Daca nu ma insel ieri s-au anuntat cele doua noi abonamente din partea RDS. Primul cu o viteza de pana la 500 Mbps si celalalt cu o viteza de pana la 1000 Mbps.
    Aici am vazut ( bineinteles in scenarii ideale ) si testele facute de cei de la RDS : http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-...berlink-1-Gbps

Eu cred ca vor face probabil urmatoarele lucruri:

1. Viteza nu va ajunge niciodata la specificatiile maxime
    2. Vom benefician de IP dinamic, iar daca vom dori sa primum unul static vom plati extra cu siguranta
    3. Suportul telefonic nu va fi probabil foarte grozav
    4. Dupa atragerea majoritatii celor cu nevoi de viteza mare catre aceste servicii viteza va scadea considerabil si poate vom avea surpriza ca tarifele sa creasca peste noapte.. pentru ca se vor afla in pozitie de monopol.

Voi ce parere aveti??

Senior Member cmbr is on a distinguished road cmbr's Avatar
    500 mb/s 50 lei?Cred ca ai dreptate.Am vazut ca acu' 2 zile rds a tras cablu de internet si la noi in oras.O sa vad cum vine treaba si revin cu un comment(peste 3-4 zile).
    Young, wild and free.Next gereration.We write the future, resigned yourself.

Daca e adevarat, imi trag si eu de incercare .. dar nu renunt la abonamentul pe care il am deja la reteaua de cartier... Nu se stie niciodata ce se poate intampla, prea este "minunata" vestea asta.

Da am vazut si eu. Momentan am un abonament cu 50mb nu stiu exact cum se numeste, dar sunt multumit pentru cei 29 lei dati. Insa ma tenteaza, macar un fiberlink 500.

Pai asta zic. Eu am abonament de 59 ron cu stick de net inclus pe langa legatura fizica din casa care imi asigura max 11 MB metropolitan si max 2-3 MB extern. momentan mi se pare un deal foarte ok DAR abonamentul de 1000 Mb de la RDS la aceiasi bani care probabil imi va oferi un transfer mai mare inclusiv pe extern mi se pare chiar super. Prea bun pentru a fi adevarat parca...

Senior Member cmbr is on a distinguished road cmbr's Avatar
    Am reusit sa inchei un contract cu rds.Ciudat este faptul ca ai dreptul sa renunti la internet in 4 zile de la instalare fara sa platesti "daune" sau sa fi stresat sa faci alt abonament.Ciudat...

Revin maine sa va spun cum functioneaza
    Young, wild and free.Next gereration.We write the future, resigned yourself.

Reply to Thread