Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7
    Junior Member otis is on a distinguished road otis's Avatar

Scoala de soferi

ma gandesc sa ma inscriu la scoala de soferi si vreau sa aflu cateva sfaturi din partea celor care au facut asta deja. ce este mai recomandat, scoala de soferi precum autogeneral, ilioara sau instructor particular? aveti vreo recomandare?

Junior Member vladt is on a distinguished road vladt's Avatar
    la particular

Junior Member otis is on a distinguished road otis's Avatar
    @vladt, si argumentul in favoarea instructorilor particulari?

Junior Member saionut is on a distinguished road
    Eu cred ca este mai putin important daca la particular sau la scoala mai renumita. Cel mai important este sa nimeresti un intructor care chiar se dedica invatarii de sofat. Practic el este aproape la fel de important ca o educatoare in opinia mea formeaza un om pentru sofat, urmand ca aceasta sa aibe de multe ori in mana atat viata lui cat si a altora. Sfatul meu este sa intrebi pe la cunoscutii care au carnet cu cine au facut scoala si sa vezi care a fost pe deplin multumit

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Nu conteaza catusi de putin daca e scoala sau instructor particular. In primul rand conteaza rabdarea, blandetea firea si priceperea respectivului instructor in a da explicatii. Degeaba e ala cel mai bun sofer din lume daca nu stie sa explice sau e isteric si agresiv pentru ca asa nu inveti nimic. In loc sa te concentrezi la condus si al explicatii nu-ti sta gandul decat cum sa cobori si sa-l calci in picioare pe respectv. Un instructor bun trebuie sa inteleaga faptul ca esti acolo sa inveti, habar nu ai nimic de condus si grsesti mult. Trebuie sa mai inteleaga si ca esti deja timorat si ca daca se rasteste la tine aiurea nu face altceva decat sa-ti creasca stresul si capacitatea de concentrare.

Member Paul Tataru is on a distinguished road Paul Tataru's Avatar
    Am studiat acest fenomen cu scoala de soferi si intructori, si in principiu am ajuns la concluzia asta...."In scoala de soferi indiferent cu cine o faci nu inveti sa coduci", defapt sa fiu sincer nu inveti mai nimic dar te plimbi cu o masina, prin absurd daca ai putea poti face asta fara sa dai banii ....."

Junior Member Snow is on a distinguished road Snow's Avatar
    Fa intrebari de aici : http://urssur.com/

Sint aceleasi de la politie si te costa 10 lei sa le deblochezi pe toate

Eu am facut de acolo am luat sala a doua oara (prima data deh emotii) si dupa aia am picat la strada.

Se mai intampla :P

Tags for this Thread