Reply to Thread
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 63
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Asa este, si nu sunt singurul

Red face In sfarsit, racheta este gata de lansare !

Vad dublu sau...

Mai mult ca sigur...

Fara nici o indoiala vad dublu !

O chestie mica si portocalie prin care trece semnalul video si cel de sincronizare.

Si in sfarsit, racheta completa.

p.s. Am vazut cat praf era pe sursa doar dupa ce m-am uitat la poza, cu ochiul liber in obscuritatea interiorului carcasei nu se observa. Eh

Cam asta e!

----
    "T minus 31 seconds and we're go for launch !"

(Adica urmeaza benchmarks, dar e cam cald aici, azi erau 40 grade in camera, chiar nu vreau sa trag prea tare de computer pe caldurile astea)

P.S.
    Prea cald ? Nici o problema

Senior Member TheXhosa is an unknown quantity at this point TheXhosa's Avatar

:)

Mai bine cu banii de pe UPS-ul ala iti luai un aer conditionat. 4 ventilatoare in carcasa + 4 de la video si nu vrei sa iti fortezi "monstru" ca sunt 40 grade in camera ( FUCKEN 40 de grade in camera ??? Unde stai frate ? ) ? Ii mai bagi un ventilator " Red Dragon " aftermarket ca sa fie treaba oabla. U've made my morning mister ! )))

PS: Buna reclama pentru racirile pe care le ai in signature, sa stie lumea sa nu isi ia ca tine ))) . Scuze dar nu ma pot abtine frate serios. Felicitari din nou pentru ultima achizitie.
    Un crossfire de 7970 nu prea are cum sa dea gres dar ... treaba asta pe care ai facut-o e similara cu faza aia cu becali si ranga pe maybach )
    CPU: Intel I7 3770k Ivy, MoBo: ASUS Z77 Sabertooth, GPU: ASUS GeForce GTX 670 DIRECTCU II, DDR: Corsair Vengeance Black 4x8192, SSD: 2x Corsair Force 3 120Gb Sandforce,HDD: 2x Western Digital Caviar Black 1000 GB, Cooling: Corsair H100, Case: Corsair Vengeance Black, PSU: Corsair AX750, Display: Dell u2711 WQHD

I am the jury, the judge and the executioner !

Am sa raspund la comentarii la obiect, fara alte "paranteze":

- Dupa cum se vede in profil, locuiesc intr-un sat din jud. Brasov. De ce m-am mutat aici nu intra subiectul discutiei
    - Problema e ca reteaua electrica a Romaniei este praf, in special in mediul rural. Am fluctuatii de tensiune groaznice, de la 150volti la 250v poate de la o secunda la alta. Deasemenea, zilnic sunt caderi de tensiune, cateodata dureaza 1 secunda, alta data 1 minut...
    Practic, fara UPS nu as putea tine computerul mai mult de cateva ore fara un reset/shutdown in mijlocul unei activitati interesante...
    Am avut un UPS AEG de 1400W, dar saracul nu a indurat prea mult toate fluctuatiile, "tzacanea" in draci, comutand intruna pe baterie si inapoi. Asa ca am luat un ups double-conversion puternic, care nu sufera de aceleasi probleme. Sper sa tina.

- Din acelasi motiv, reteaua electrica, nu pot pune AC. Sa nu crezi ca nu imi permit... dar abia rezista reteaua la consumatorii obisnuiti din casa (computere, TV, frigidere, becuri...). Daca mai pun si AC, iese fum din cablurile de pe stalp.
    Zilele astea a fost un val de caldura aici, soare arzator de dimineata pana seara, aer uscat.

- Ventilatoarele Nanoxia sunt foarte bune, dar pur si simplu este PREA CALD, si de aceea am recurs la aceasta metoda de tip "Becali" pentru a reduce cu 3-4 grade temperatura din placile video. Debitul de aer de la ventilatorul de camera este mult mult mai mare decat orice ar putea livra niste coolere de computer, oricat de bune sau scumpe ar fi ele.

Acestea fiind zise, multumesc pentru parere !

Eat THIS motherf***ers !

(Click pentru versiunea mare)

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Una dintre cele mai bune investitii.
    Felicitari pentru achizitie.

Aparent, nu aveam suficiente monitoare, asa ca m-am mai scotocit printre vechituri si printre prieteni, si s-au mai inmultit

Click pe poza pentru versiunea originala a aparatului

Tableta de langa tastatura este una d-asta:
    http://www.itab.ro/tablete-101-inchi...b-m9-pro-.html

Este chinezeasca, da, insa cu aceste caracteristici:
    *Diagonala ecran: 10.1 inchi
    *Tip ecran: AHVA (IPS)
    *Rezolutie ecran: 1920x1200, 16/10 ( arata fantastic ecranul )
    *CPU+GPU: 1.6Ghz, CPU RK3188 Quad Core, GPU Mali400 MP4 ( 28nm, aceeasi tehnologie ca GPU-urile ultramoderne !!! )
    *Memorie RAM: 2Gb
    *Memorie NAND: 32Gb
    *Baterie: 7600mAh ( tine bateria o gramada, m-am jucat 6-7 ore continuu si inca mai ducea ! )
    *Difuzoare stereo, puternice
    *GPS ( Testat, localizare cu precizie de 10m pe harta )
    *Spate metalic, radiator pentru CPU/GPU (nu se incalzeste localziat in jocuri!)

... pot sa confirm ca e un produs exceptional pentru acest pret! Cu siguranta cea mai buna tableta de tip chinezesc/romanesc la ora actuala.

(Aveam alt model de 10" de la Infotouch, dar a capatat un defect care nu s-a putut rezolva si au fost intelegatori baietii, mi-au oferit un upgrade, pentru o diferenta, bineinteles)

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Pare interesanta tableta aia.
    Cum se comporta la rularea unui film 1080p direct pe ecranul ei si prin HDMI?

Junior Member Eldergod is on a distinguished road
    @Wavetrex : Lol. Buna asta cu ventilatorul de camera. )
    Stii vorba aia... Fuga e rusinoasa dar e sanatoasa. In cazul tau se aplica la fel de bine. Nu arata foarte estetic ditamai ventilatorul sprijinit de pc dar raceste al dracu de bine.:P

@oxygen200000
    De pe memoria interna merge un MKV 1080p perfect (pe la vreo 6000kbps).
    Sincer nu stiu encode-urile alea "nebune" de pe HDBits care ajung la 15000kbps, s-ar putea sa nu le mai duca

Nu am incercat prin HDMI pentru ca nu am cablu inca...

Momentan mi-am cheltuit toti banii + imprumut la banca pe temopane la casa (geamuri+usi), asa ca pana prin februarie/martie nici o sansa sa mai iau vreo electronica, asa ca nu pot sa-ti zic cum merge prin cablu pentru un TV.

Oricum, imi voi lua cu siguranta un TV cu suport WiDi (Wireless Display), pentru ca tableta si softul ei suporta asa ceva. Deja standardul incepe sa devina popular.

Sa spun drept inca n-am apucat s-o butonez prea mult, pentru ca aiba am adus-o din Bucuresti, si de atunci tot trebaluiesc la alte chestii... Oricum, pana acum nu m-a dezamagit cu nimic.
    Nu stiu ce calitate au chestiile "de marca", gen Samsung, Apple, HTC, etc... dar pot sa spun ca fata de alte tablete ieftine chinezesti pe care le-am vazut la viata mea, asta este impecabila. Nu fac reclama firmei Infotouch, la urma urmei ei sunt doar revanzatori/resoftisti ( tableta este "dez-chinezarita" de catre oamenii lor ), hardware-ul e produs integral in Asia. Pur si simplu sunt multumit de produs... face tot ce ma asteptam, si o face bine.

Cam atat, nu am alte informatii deocamdata... Merg bine toate jocurile pe care le-am incercat

p.s. - Hai sa fiu totusi carcotas... are difuzoarele pe spate si daca o tin pe perna se aud foarte incet.

p.p.s. - Exemplu de poza facuta la lumina artificiala, seara in casa: http://dl.wavetrex.eu/pipom9/IMG_20131126_195736.jpg
    Calitatea camerei este slabuta comparat cu aparatul DSLR, dar sincer am vazut si mai rau. Voi reveni cu alte poze facute ziua pe lumina naturala (sau poate un review la tableta, fiind un produs nou abia adus in Romania)
    Filmeaza 720p, decent. Microfonul e bun, se aude clar.

---
    @Eldergod
    Acum arata normal computerul, dupa cum vezi in ultima poza.
    Era cumplit de clad asta vara, 40+ grade in camera... acum incerc sa mentin temperatura la un placut 22-23 grade

Reply to Thread
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Tags for this Thread