Reply to Thread
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast
Results 231 to 240 of 248

Thread: Offtopic !

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Quote Originally Posted by oxygen200000 View Post
    Da' de ce vrei decodor HD? Eu l-am predat pe al meu si am luat Smart cam... De ce nu iei un cam d-ala? Ce TV ai?
    Recunosc , nu le am cu TV-ul , e pentru cineva din familie facut noul abonament caruia tare ii place sa se uite la tv. O sa intru nitel in subiect sa ma interesez. TV-ul e un LG HD de 32 dintre primele modele. Surprinzator.. merge de bubuie si acum.

Quote Originally Posted by Bogdan View Post

Sora mea a procedat asa. Abonament nou, decodor in 3 zile evident la un sediu de prin Berceni (unde au avut disponibil). Daca astrepti sa vina la sediul de langa tine..... succes
    Pai cred ca asa o sa fac si eu ! NU te mai lauda cu viteza ta la net ca ma laud si eu cu SSd-ul cel nou ).

Quote Originally Posted by Ciuisan View Post
    Pt. neinitiati, la ce foloseste un decodor HD? Orice TV cu DVB-T si DVB-C poate capta multe dintre posturile digitale + HD, chiar daca ai abonamentul minim, pe analogic...
    Habar nu am la ce foloseste. ). TV-ul de la mine din casa e un LG de 32 dintre primele modele, nu are decat scart, mufa VGA si portul de cablu si cam atat. L-am luat la randul meu de la un prieten acum vreo 5 ani ....

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Smart TV-urile au DVB, si nu au nevoie de nici un decodor separat pe RDS.
    Si de fapt, nu doar smart-urile, ci multe din TV-urile moderne.

La Brasov cu TV-ul de la bunici se prind aproximativ 106 posturi "digitale", decodate direct de TV, prin mufa obisnuita de cablu ( nu e in functiune SetTopBox-u'... adica "decodor", Ala e inca in cutia lui originala, neatins).

Dar, mai sunt multi insa cu plasme "tampe" care nu stiu nimic, si au doar intrare analoga, intrare HDMI clasica si cam atat. Nici nu mai zic de aia cu tuburi... saracii oameni Cred ca platesc mai mult la curent electric intr-un an decat pretul unui TV nou digital... dar ei nu-si dau seama asta, ca deh, "stiinta".

--
    Acasa insa am satelit cu smartcard, si nu am sanse fara "decodorul" de la Telekohoti. Din pacate insa, contractul cu ei e singura solutie sa am internet aici...

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Oricum aia cu tubane si cei cu plasme tampe, nu prea au nevoie de decodor HD... merge ala simplu de digital ca si-asa in general alea sunt cu rezolutie mica. N-are rost sa plateasca pt el(cand aveam eu se platea).
    Cei cu DVB-C MPEG4 pot prinde fara nimic, doar cu coaxialul dar doar pachetul digital baza...

Salutare baieti! De ceva timp, de cand cu munca si facultatea nu prea am mai avut timp de hoinarit online. Tin sa va salut si sa va transmit toate cele bune cu ocazia asta si acum sper sa ne dam reply mai des xD

Stai linistit, cu totii suntem ocupati. Wellcome again.

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Ia poftim stire aici http://www.timesnewroman.ro/it-stiin...ntat-un-cooler .. E clar ca facultatea da fail in anumite situatii

@soulwise
    omule, imi lipsesc review-urile tale. Obisnuiam sa urmaresc pe youtube, dar am intrat pe aici sa vad care e treaba. cu ocazia asta iti transmit salutari si multa sanatate.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    omule, imi lipsesc review-urile tale. Obisnuiam sa urmaresc pe youtube, dar am intrat pe aici sa vad care e treaba. cu ocazia asta iti transmit salutari si multa sanatate.
    @Madalin ce spuneam si mai devreme aici pe forum este valabil de azi, mai exact soulwise a revenit in echipa MediaDOT. Saptamana asta vor aparea si materiale noi pe canalul de Youtube MediaDOT si aici pe forum.

Vor fi destule vesti bune si noutati anul asta pe MediaDOT.

Haaaaa, mi-ai luat-o inainte.. nu e corect.
    Confirm, am revenit in randul dragilor mei colegi de la MediaDOT care sper sa imi ierte ratacirile din ultimul an ).
    Azi ma instalez insa de maine deja ne apucam de treaba.
    Stati aproape :P.

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Ceva "teasere" ne poti oferi?
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Reply to Thread
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast