Reply to Thread
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast
Results 221 to 230 of 248

Thread: Offtopic !

In birouri sunt doar trepadusii, clickaistii, butonarii
    D-astia ca mine... Primiti CU COrporatistii? Cacofonia e intentionata, ca doar o sectiunea in care o dam in diverse...

Altfel, cica sa stau si eu ca omu' in concediu o saptamana in care sa ma mai duc pe-acasa, sa mai zbor vreo capatana, sa mai vad vreun film... but nooooooo... proprietarul vrea sa eliberez garsoniera ca are probleme in familie... Lesne de inteles cu ce m-am ocupat in concediul asta...

Si printre altele, la lista de dorinte: http://www.mediadot.ro/televizoare-l...b-t-c-hdmi-usb. E interesant cum la MediaDOT e aproape 1300 de lei si la alte magazine e 1200-1300 cu reducere de la 1600-1800... Se pare ca a intrat recent in oferta fata de celelalte magazine iar 1200-1300 e marja la care se stabilizeaza. Mai astept sa vad daca apare vreun program de Buy Back la televizoare, ca mai am niste vechituri cu tub de inlocuit. Concurenta a inceput cu aragazuri, frigidere si masini de spalat. Poate "sar si altii la cap".

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Mda, incredibil ce s-au ieftinit tembelizoarele.

Parca adineauri* ma uitam in Metro cu jind la TV-uri d-astea LCD mari ( 30" si in sus ) si costau 5000 lei sau mai mult, si modelele de varf (40") erau peste 12000 lei !!

(*Adineauri, adica acu vreo 5 ani cand locuiam inca in oras)

In prezent am in casa unul de 40" care a fost un pic peste 2000. S-a taiat "1" ala din fata de la pretul original :P

Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Asa rau s-au ieftinit? Eu n-am niciun contact cu TV-urile, nu ma uit, nu se uita la mine, nu avem conexiuni de niciun fel.
    Ce distribuitori de cablu sunt mai ok?

RDS-ul e cel mai raspandit in tara. Si eu tot RDS am. Si netul si cablul merg fara intrerupere. Iar tariful e printre cele mai mici (eu am abonamentul de baza).

Acum vreo 5 ani am avut UPC. Era dublu ca pret si aveam o tampenie de decodor prin care treceau si netul si cablul. O data la cateva zile pica si trebuia resetat. Bineinteles, trebuia sunat la call center ca sa ti-l reseteze ei... Inca nu au renuntat la "dispozitivul-minune" pt. ca l-am vazut pe la niste cunostinte.

Din pct. meu de vedere, UPC e de evitat. Pt. cine e interesat de net si cablu, sa caute pe la toti ceilalti si sa vada care ofera servicii fara a fi nevoie de dispozitive suplimentare. Cablul/urile si atat!

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    La net fix si cablu, RDS nu au concurenta.

Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Netul stiu, tocmai au facut astia de la RDS o chestie misto, au ieftinit treaba. De la 39 de lei abonamentul, e la 29 acum cel de 100 mb si eu am optat pentru abonamentul de 300mb/s care e la 39. E un feeling misto sa tragi de pe torrent cu 30 mb/s.
    Deci cred c-o sa trec si la cablu pe rds daca ziceti ca e ok.

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Eu inca astept decodorul HD de aproape o luna. Daca nu vrei pachete de cablu extra-ultra sut ok, restul e la noroc, cum au aparatura in stoc iar daca reprezentanta e mica... inca astept....
    In alta ordine de idei am trecut si eu de partea RDS la abonamentul Fiberllink 1000:

Viteza: http://www.speedtest.net/result/4758711816.png

Maximul tras de pe torrente 84 MB/s.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    In alta ordine de idei am trecut si eu de partea RDS la abonamentul Fiberllink 1000:
    Sa-ti mai arat cum am eu upload-ul la o firma mai mica de cartier ?

Eu inca astept decodorul HD de aproape o luna. Daca nu vrei pachete de cablu extra-ultra sut ok, restul e la noroc, cum au aparatura in stoc iar daca reprezentanta e mica... inca astept....
    Si o sa mai astepti inca 5-6 luni daca stai dupa ei, am trecut si eu prin asta. Stii ce trebuie sa faci? Suni la relatii clienti si deschizi sesizare. Astfel te asiguri ca ai o sesizare in sistem iar ei te vor anunta oricand apare un decodor HD disponibil oriunde in Bucuresti si ti-l vor si rezerva in acel sediu.

Sora mea a procedat asa. Abonament nou, decodor in 3 zile evident la un sediu de prin Berceni (unde au avut disponibil). Daca astrepti sa vina la sediul de langa tine..... succes

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Da' de ce vrei decodor HD? Eu l-am predat pe al meu si am luat Smart cam... De ce nu iei un cam d-ala? Ce TV ai?

Pt. neinitiati, la ce foloseste un decodor HD? Orice TV cu DVB-T si DVB-C poate capta multe dintre posturile digitale + HD, chiar daca ai abonamentul minim, pe analogic...

Reply to Thread
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast