Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 73
    Administrator DOT is on a distinguished road DOT's Avatar

Placi video NVIDIA (discutii, pareri, recomandari)

Aici se discuta strict despre placile video NVIDIA indiferent de producator.

Junior Member magiQx is on a distinguished road

defecta oare?

Am si eu o placa de la gainward, GTX 560TI phantom cu 2Gb ram. La ceva timp dupa ce am cumparat-o am observat ca ceva nu e ok cu ea, iesea din joc, freeze in joc, bsod, etc. Doar la jocuri cu o grafica mai intensa. (cu placa veche nu aveam probleme de gen). Am dezactivat toate functiile de power saving si la fel facea. Am dus-o la garantie si au zis ca e OK, functioneaza normal, ca au tinut-o in stress test cateva ore si e ok si ca poate e de la sursa. Sursa este asta http://www.mediadot.ro/surse/sursa-c...ilent-pro-700w, cumparata de aici. Am schimbat-o cu una identica pe care o are un prieten si tot asa face. Sistemu nu e in OC. In cercu meu de prieteni nu are nimeni o placa la fel sau mai tare ca asta ca sa o schimb si sa vad daca la fel face. Are cineva vreo idee sau stiti vreun program cu care sa o testez si le pot dovedi ca nu e buna si sa o schimbe?

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Poate e de la driver. Incearca sa dezinstalezi si sa instalezi, sa cureti toate urmele si sa instalezi din nou driverul. Daca nu e prea mare deranjul, cel mai bine ar fi un Win pe curat sa vezi daca face la fel.

Junior Member cristik123 is on a distinguished road
    salutari, am o placa nVidia 465 GTX si vreau sa fac un upgrade. Sunt gamer inrait si rau si as vrea o recomandare pentru o placa video.

Junior Member magiQx is on a distinguished road
    de la driver nu cred ca e, am bagat fresh instal de win si driver de mai multe ori, cu driveru care a venit cu placa, cu driveru care e la ei pe site si cu driverele de la nvidia de pe site.

http://imageshack.us/g/20/2011081420h37gpu1.png/

astea sunt cateva teste facute cu ceva timp in urma, dar nu stiu daca sunt relevante.

@cristik un buget disponibil?

buget....ceva pana la 1600 lei

Daca esti fan Nvidia ti-as recomanda GTX570. dar cu o diferenta mica de pret obtii performate mai bune (parera mea) de la Radeon HD 6970.

Ca si performante GTX570 si HD6970 sunt asemanatoare, ramane o alegere subiectiva din punctul meu de vedere. Personal as merge pe GTX570 datorita maturitatii driverilor, nivelului de zgomot mai mic, PhysX si cam atat imi vine in minte momentan.

Am luat deja placa asta http://www.mediadot.ro/placi-video/p...r5-directcu-ii, e beton. Driveri ok, temperatura mai mult decat ok (pe auto pus), nu am ce sa-i reprosez.Si baietii de la Mediadot...beton, in 24 de ore de la comanda placa era deja montata la mine in comp

Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread