Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Cosmin is on a distinguished road

Comanda 1072973 de 3.765,25 RON neonorata !

Buna ziua,

In data de 26-11-2012 ora 13:54 am lansat comanda cu numarul 1072973 pentru 5 produse in valoare de 3.765,25 RON.

Am fost sunat pentru confirmare, de un domn (nu mai retin numele) din partea mediadot pe data de 27 in jur de ora 11:00, fiind asigurat ca produsele sunt in stoc la producatori si se va face imediat comanda pentru ele. Urmand ca pe data de 28 produsele sa ajunga in stocul mediadot si totodata acestia sa le livreze catre mine prin curierat in Piatra Neamt pentru a sosi pe data de 29.11.2012.

Este prima mea comanda pe acest site, iar ca si nou client sunt de parere ca nu exista suficienta comunicare pentru lamurirea acestor probleme care apar, presupun in mod inevitabil.

Suntem in data de 01.12.2012 (la multi ani Romania) si de pe data de 27.11 nu am mai primit nici o notificare, email ori telefon pentru a ma pune la curent cu statusul comenzii mele.

Astept cu nerabdare vesti de la d-voastra pentru lamurire.

O zi buna.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    @Cosmin, in primul rand ai postat pe aria gresita. Aici ne potii oferi feedback in ceea ce priveste forumul MediaDOT. Pentru orice feedback in ceea ce priveste magazinul MediaDOT.ro te rog sa folosesti aria: MAgazinul Mediadot.ro - Sugestii si reclamatii. Am mutat eu acum postul pentru tine.

Cat despre problema ta, trebuie sa astepti ziua de luni cand un coleg de la vanzari iti va putea oferi un raspuns concret. Fara a fi o scuza pentru MediaDOT, trebuie ai in vedere si ziua libera de vineri (30 nov) si livrarile de Black Friday, care au cauzat aglomeratie la firmele de curierat. Trebuie sa intelegi ca este o perioada foarte aglomerata din an, poate cea mai aglomerata si pot aparea intarzieri. Deasemenea, te rog sa citesti si pagina "Cum cumpar - Livrarea produselor" (link aici) unde ai un paragraf in acest sens:

Mediadot livreaza in afara Bucurestiului prin intermediul unor colaboratori externi, firme de curierat rapid.

Din cauza problemelor interne de organizare si logistica ale acestor firme, termenele de livrare anuntate de catre noi (24-48 de ore din momentul expedierii) nu sunt sigure si acestea se pot modifica fara instiintare prealabila. Mai mult, este datoria noastra sa va anuntam ca orice termen de livrare sau promisiune oferita direct Dumneavoastra de catre reprezentantii firmelor de curierat rapid este relativ si trebuie considerat ca atare, Mediadot nu isi asuma nici o raspundere pentru aceste promisiuni. Ne cerem scuze in fata tuturor clientilor nostri fata de care nu ne-am putut tine 100% promisiunile, din motive ce nu tin de organizarea companiei noastre ci de modul in care firmele de curierat rapid inteleg sa isi faca datoria fata de clienti.

Multumesc pentru raspus, am sa mai incerc luni cu un telefon.

btw I love Skyrim.

Thumbs up

Buna Seara
    Din lipsa comunicarii cu clientul va rog respectuos sa-mi anulati comanda.
    O zi buna !

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    @Cosmin, trecand peste faptul ca nu ai asteptat ziua de luni si te-ai hotarat duminica sa renunti la comanda (vineri,sambata si duminica chiar nu avea cine sa te contacteze iar aici pe forum ti s-a raspuns prompt), nu o poti anula printr-un post pe forum, foloseste te rog caile"oficiale" in acest sens. Noi o sa ne "incapatanam" sa-ti oferim si un raspuns vis-a-vis de ce s-a intamplat cu comanda ta.