Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8
    Administrator DOT is on a distinguished road DOT's Avatar

Recomandari, pareri si discutii Placi de baza platforma INTEL

Sfaturi achizitie, recomandari, pareri si discutii placi de baza platforma INTEL.

Am si eu o nelamurire. Am avut platforma Sandy Bridge cu o placa de baza MSI P67A-GD80 ulterior inlocuita cu Z68A-GD80. Acum, din seria Z77 observ ca s`au lansat modele pana la GD65. Am dat mail si la MSI si mi s`a raspuns ca nu stiu nici ei exact cand vor scoate si Z77A-GD80. Intrebarea este, se poate sa fie diferenta mare intre GD65 si GD80 in afara de numarul de USB`uri si alte maruntisuri din astea? Ca nu prea mai am stare sa astept GD80. Deja a trecut aproximativ o luna de cand a aparut GD65 si nici un semn...

EDIT : sa nu uit ca GD80 aduce si ThunderBolt ( care cred ca e inutil dar trecem peste ) si probabil asta sa fie motivul intarzierii. Placa a fost prezentata la CeBIT, nu stiu de unde aceasta asteptare.

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Nu cred ca merita sa astepti atat de mult pentru ele.... Daca nu esti un foarte mare OC-er nu ai nici motive.

Senior Member FatalError is on a distinguished road FatalError's Avatar
    Prin backdoor...promit ca nu stric nimic!
    Baieti as vrea sa va intreb daca ASUS RAMPAGE IV EXTREME e foarte buna pt oc-ing?
    "Viata reala...de acest server n-am auzit."

Junior Member Vladutz20 is on a distinguished road
    X79 Formula ftw. Racirea si biosul ROG + pentru alegerea aceasta.

Junior Member Aress is on a distinguished road

Gigabyte Ga-B87-HD3

Am observat ca pe site placa de baza http://www.mediadot.ro/placi-de-baza...ro-atx-haswell este listata ca fiind un Micro-Atx. Din cate stiu eu este ATX in toata regula. Este o greseala pe site sau imi scapa mie ceva ?

Senior Member NooBooS is on a distinguished road
    "Problema" s-a remediat, multumim frumos pentru ajutor.

Junior Member Aress is on a distinguished road
    Multumesc si eu, zilele urmatoare o sa achizitionez placa, aveam nevoie doar de confirmarea ca este atx
    Sa modificati si in titlu/descriere ca este derutant in continuare pentru ceilalti.

Cheers!

Tags for this Thread