Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13
    Junior Member juliet is on a distinguished road
    Quote Originally Posted by AlexSerbanoiu View Post
    Sfatul meu : PC.
    PS: nu mai dezgropa topicuri vechi de cateva luni bune, raspunsul ti-l poti da singur, cautand pe youtube gameplay cu ambele console si tragi concluzii
    Si eu am aceiasi parere... nu ai cum sa motivezi performanta unui pc in comparatie cu o consola.

Senior Member TheXhosa is an unknown quantity at this point TheXhosa's Avatar

Q

Quote Originally Posted by AlexSerbanoiu View Post
    Sfatul meu : PC.
    PS: nu mai dezgropa topicuri vechi de cateva luni bune, raspunsul ti-l poti da singur, cautand pe youtube gameplay cu ambele console si tragi concluzii
    @Alex Serbanoiu : Pe langa sfatul tau care e offtopic o foarte mare parte dintre cei aflati aici pot cauta pe youtube inclusiv tu si totusi cer informatii aici deoarece foarte probabil cineva va veni in ajutorul lor cu explicatii pe intelesul lor in limba lor asa ca daca nu ai chef sa raspunzi sau sa iei parte la o discutie ai putea sa ramai invizibil.

@OP Diferenta intre cele doua vorbind de X360 si PS3 ( detinator de amandoua ) ar fi mai mult legata de joypad layout decat de grafica. Daca vrei shootere mergi pe X360 deoarece controllerul este mult mai bine gandit pentru astfel de jocuri in schimb daca vrei Fighting Arcade gen Mortal Kombat, Street Fighter, GGX etc etc mergi pe PS3 deoarece are un DPad( Digital Pad sau pe romaneste "sagetile" ) mult mai performant si mai clar acele sageti fiind despartite si nu dintr-o bucata ca la X360. Combo-urile jucatorilor sunt infinit mai usor de realizat decat la X360 care efectiv te umple de frustrari.

In alta ordine de idei Xbox 360 este FOARTE zgomotos mai ales editiile mai vechi fac urat tare la ultimele titluri ( GTA V, Splinter Cell Blacklist, Black Flag A Creed ) spre deosebire de ps3 care ar fi ceva mai silentioase totusi.

Grafic amandoua sunt facute sa se incadreze in cerere oferind un gameplay fluent si doar rareori la titluri de ultima ora te lovesti de stuttering si framedrops.

Cu acestea fiind spuse te orientezi tu. Eu doar ti-am spus niste pareri personale de detinator. Succes !

PS : Spre deosebire de AlexSerbanoiu eu recomand o consola la 1100 RON decat un PC de "gaming" la aceiasi bani.
    CPU: Intel I7 3770k Ivy, MoBo: ASUS Z77 Sabertooth, GPU: ASUS GeForce GTX 670 DIRECTCU II, DDR: Corsair Vengeance Black 4x8192, SSD: 2x Corsair Force 3 120Gb Sandforce,HDD: 2x Western Digital Caviar Black 1000 GB, Cooling: Corsair H100, Case: Corsair Vengeance Black, PSU: Corsair AX750, Display: Dell u2711 WQHD

I am the jury, the judge and the executioner !

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    principalul motiv pentru care am raspuns a fost acela de a atentiona o anumita persoana ca a "dezgropat" un topic vechi de aprox. 2 ani. Ai dreptate, nu am gandit foarte mult raspunsul acela. Un PC pe care te poti juca va costa mai mult ca o consola, dar ai diversitate: poate fi folosit pentru editarea documentelor , encodari si editari video / foto, pentru pasionatii de dead silent pc sau OC. Pot sa spun ca am incercat unele FPS-uri pe console, nu foarte mult timp , prefer mouseul in astfel de jocuri. Un ultim avantaj pe care il are un PC ( opinie proprie)este acela ca te poti juca MMo-uri ( stiu, exista mmo-uri si pt console, dar cam putine).

Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread