Reply to Thread
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 42
    Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI

Talking Bancuri, glume si glumitze

Aici sper sa ne mai descretim fruntile cat de cat

3 soferi ajung la poarta raiului.
    Ii ia Dumnezeu pe fiecare la intrebari, primul fiind un italian:
    - Ia zi, tu cum ai murit ?
    - Pai mi-am cumparat un Ferrari, am mers pe autostrada spre Milano cu 340 km/h, n-am putut sa iau o curba, am intrat in parapet si am murit pe loc.
    - Bine, poti sa intri.
    Al doilea, un german:
    - Tu cum ai murit ?
    - Mi-am luat un Porsche, am mers pe autostrada, o cinsterna a pus frana brusc in fata mea, nu am mai putut opri, explozie mare, am murit pe loc...
    - Bine, poti intra si tu.
    Al treilea, un roman:
    - Tu ce ai patit?
    - Mi-am luat un BMW X6...
    - Pai si ? Cum ai murit ?
    - A...Pai am murit de foame...

La scoala profa intreaba:
    − Cine a zis ca pamantul se invarte?
    − Galileo Galilei
    − Cand?
    − Cand iesea de la carciuma!

Un tip elegant iese dintr-un magazin select īmpingīnd un coş plin cu şampanie, caviar, mezeluri fine etc.
    Cīnd să le bage īn portbagajul BMW-ului, observă un individ slab, prăpădit, care umbla de colo-colo rupīnd ierburi de la marginea drumului.
    - Dar ce faci, domnule, acolo?
    - Adun iarbă ca să mănīnc. Trebuie să duc şi la copii, că nu mai avem nimic.
    - Cum aşa?! Păi atunci, uite cartea mea de vizită şi vino să mīncaţi la mine acasă!
    - E frumos din partea dumneavoastră, domnule, dar am 8 copii, plus nevasta...
    - Şi mai bine! Veniţi cu toată familia!
    - Sunteţi foarte generos! Numai că, din copii, unii sunt deja căsătoriţi, au şi ei copii...
    - N-are-a face, să vină toţi! La mine acasă iarba e uite-aşa de īnaltă, dacă sunteti mulţi, īn 3 ore terminaţi….!!!!

Cica se duce unu' la doctor cu o problema mai delicata:
    -Dom' Doctor, am si eu o problema, Sotia nu vrea sa-mi mai faca cea mai mare placere a vietii mele.
    -Bun, care ar fi aceasta?
    -Sex oral Dom' Doctor.
    -Uite, te duci, iei un borcan de Finetti, te dai cu ea si se va rezolva. Sa te intorci peste o saptamana sa-mi zici cum a mers.
    Dupa o saptamana vine asta inapoi:
    -E? Cum a mers? Ce parere are sotia?
    -D0m' Doctor... Sotia ca sotia... da' copii sunt innebuniti complet.

Intr-o seara, vine Bill Gates de la Microsux, de la lucru.
    Mergand catre casa, se opreste sa-si vada noua vila in constructie. Fiind neatent si obosit, cade intr-un sant unde il viziteaza niste ingeri. Unul din ei se adreseaza lui Bill:
    - Buna, Bill! Am doua vesti sa-ti dau: una buna, iar alta proasta. Cu ce sa incep?
    - Incepe cu vestea cea buna, raspunse Billy.
    - Vestea cea buna e ca la noi, in cer, pe toate PC-urile ne-am pus Windows!
    - Foarte bine! Ati ales cea mai buna solutie. Dar care e vestea cea rea?
    - Vestea cea rea este ca avem o mica problema si te luam cu noi sa o rezolvi...

Senior Member DeDeRa is on a distinguished road DeDeRa's Avatar
    Fapt real...

Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	aV1bREo0-37e74a0fa9574f2f8c4c613ca61dd90f (1).jpg‎
Views:	2624
Size:	76.9 KB
ID:	14  

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    Un cuplu căsătorit are un accident īn urma căruia faţa femeii rămāne foarte arsă. Doctorul īi spune soţului că nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru că este prea slabă. Prin urmare, soţul se oferă să doneze piele de la el.
    Dar singura parte a corpului pe care doctorul o consideră OK este fundul. Cei doi se hotărăsc să nu spună nimănui de unde au luat pielea şi i-au cerut şi doctorului să păstreze secretul.
    După operaţie, toată lumea se mira cāt de frumoasa era femeia şi cāt de tānără arăta. Īntr-o zi, soţia se emoţionează şi-i spune soţului:
    - Dragul meu, vreau să-ţi mulţumesc pentru tot ce ai făcut pentru mine. Nu ştiu cum aş putea să mă revanşez vreodată.
    - Iubito, răspunde el, nu te mai gāndi la asta. Sunt extrem de mulţumit numai cānd o văd pe soacră-mea că te pupa pe obraz…

Doctorul il intreaba pe Bula:
    - Spune-mi, te rog, cum te protejezi cand faci sex?
    - Domnule doctor, sunt foarte precaut, folosesc prezervativ si manusi
    chirurgicale!
    - Si partenera?
    - Care partenera?!

De criza:

Din cauza recesiunii, pentru a economisi costurile la energie, luminiţa de la capătul tunelului va fi stinsă.
    Semnat: Dumnezeu

Doctorul: -Mi-aţi ascultat sfatul şi aţi dormit cu fereastră deschisă?
    Pacientul: -Da.
    Doctorul: -Deci v-a dispărut complet astmul de care sufereaţi?
    Pacientul: -Nu, dar mi-au dispărut ceasul, televizorul, iPodul şi laptopul...

In curtea azilului, un nebun rade de unul singur.
    - Ce ti s-a intamplat de razi asa?
    - Rad pentru ca-mi amintesc bancuri. Si acum tocmai mi-am adus aminte unul pe care nu-l stiam...

Seful:
    - Eşti concediat!
    Angajatul:
    - Concediat? Credeam ca sclavii sunt vānduti!!

Īnainte fetele găteau ca mama.
    Acum beau ca tata...

Junior Member Gabi is on a distinguished road
    Pe Facebook :
    Elefantul il intreaba pe dinozaur:
    - Ti-a dat Noe add?
    - Nu!
    - Nasol!

Bula moldovean intreaba o colega:
    - Stii limba engleza ?
    - Da, spune colega.
    Atunci zice Bula:
    - Zi si mie cum se spune : gheata, ceai, picior ?
    - Ice, tea, foot

Reply to Thread
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread