Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Site-ul MediaDOT

Salutari,

avand in vedere ca sistemul meu actual nu mai face fata cerintelor (comandat de la MediaDOT bineinteles candva prin 2011-2012 . Poze cu el aici) m-am decis sa imi cumpar altul. Cand am intrat pe site am avut o surpriza neplacuta si anume design-ul site-ului. Au fost "ascunse" filtrele si impartirea pe categori. Adica rubrica de "Procesoare & Coolere" imi arata in prima instanta 5 procesoare si 5 coolere. Filtrele de pe partea stanga a ecranului imi permit sa aleg doar frecventa procesorului (doar 2 optiuni 3200MHz si 3600MHz). Daca deschid pagina unui anume procesor pot naviga la rubrica de procesoare folosind Breadcrumbs. Acolo apar intradevar suficiente filtre si modalitati de sortare.

Vreau sa spun ca, cel putin in opinia mea, acest design nu este foarte user-friendly. Prima pagina pare a fi facuta in Adobe Muse, ceea ce nu lasa neaparat impresia de profesionalism. Este doar o parere care nu trebuie luata foarte in serios, avand in vedere ca eu lucrez pe partea de Backend, avand o experienta limitata in ceea ce priveste Frontendul.

Vreau sa clarific ca aspectul site-ului nu afecteaza in niciun fel decizia mea de a plasa comanda la voi.

Cu stima,
    Gabriel

Salut,

Cel mai probabil ai intampinat interfata de Black Friday a site-ului.
    Incearca te rog acest link:
    http://www.mediadot.ro/index.php

Mult succes.