Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

Probleme display

Am cumparat un 29um57-p acum ceva timp de pe mediadot, foarte multumit de el pana acum, dar a aparut o problema, si anume daca misc cablul HDMI pierde semnalul, adica se stinge si se aprinde peste ceva timp.
    De asemenea cand incerci sa bagi cablul hdmi in spatele monitorului se misca portul, dupa cum se vede se misca toata placa de baza din interior, nu e prins in nimic. Am vazut ca pe pagina produsului pe site-ul la LG e scos din productie, nu se mai vinde, acum am inteles de ce, e din cauza porturilor hdmi, nu sunt prinse in nimic. Mai mult ca sigur d-asta a parut si problema.

Si daca imi spuneti "pai atunci nu il mai misca", totusi am dat 13 milioane si vreau sa isi faca treaba asa cum e proiectat sa o faca un monitor modern, adica SI montat pe perete, am nevoie sa il rotesc din cand in cand.

Side note, as fi preferat sa mai fi existat sectiunea istoric comenzi.

Salut,

Daca ai primit certificat de garantie de la LG as recomanda sa iei legatura cu service-ul autorizat de pe acel certificat.
    Daca certificatul de garantie este doar de la mediadot atunci ar trebui sa completezi formularul de service de pe site sau trimiti email pe service@mediadot.ro
    Te pot anunta cei de acolo carui service trebuie sa te adresezi:
    http://www.mediadot.ro/service

Mult succes.

Trebuie sa caut garantia, nu am avut timp.

in orice caz am vrut sa stie toata lumea ca modelul asta are problema asta anume, porturile alea hdmi nu sunt prinse in absolut nimic, cand bagi un cablu in ele impingi toata placa inauntru, si asta e design-u, adica nu e o problema doar cu monitorul meu, toate sunt asa din modelul asta. Exista modele revizuite la acelas pret, aceias calitate excelenta a imaginii.

Reply to Thread