Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 25
    Senior Member DeDeRa is on a distinguished road DeDeRa's Avatar
    Da, evident ca au mai putine optiuni si facilitati. Le poti incerca pe amandoua, nu te poate opri nimeni. Atat timp cat folosesti antivirus si nu NOD32 =))

Quote Originally Posted by dani View Post
    deci sa pun avira sau avast? fata de alea cu bani sunt mult mai slabe astea?
    Stii vorba aceea, dai un ban dar stai in fata.
    Insa ca varianta free, Avast-ul mi se pare o solutie decenta.

Junior Member otis is on a distinguished road otis's Avatar
    eu zic sa nu alegi nici avast si nici avira si sa-ti cumperi un antivirus original. am vazut cazuri in care atat avast cat si avira erau bine merci instalate insa nu erau in stare sa gaseasca un virus care exista. eu folosesc NOD32 in momentul de fata, asta dupa cateva experiente cu kaspersky care urla din absolut orice si bitdefender care din punctu meu de vedere e extrem de slab, si isi face treaba bine. insa ajungem la vorba lui Bogdan, pana la urma tu esti cel care trebuie sa se protejeze cat mai bine

Junior Member vladt is on a distinguished road vladt's Avatar
    avast!

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Quote Originally Posted by otis View Post
    eu zic sa nu alegi nici avast si nici avira si sa-ti cumperi un antivirus original. am vazut cazuri in care atat avast cat si avira erau bine merci instalate insa nu erau in stare sa gaseasca un virus care exista. eu folosesc NOD32 in momentul de fata, asta dupa cateva experiente cu kaspersky care urla din absolut orice si bitdefender care din punctu meu de vedere e extrem de slab, si isi face treaba bine. insa ajungem la vorba lui Bogdan, pana la urma tu esti cel care trebuie sa se protejeze cat mai bine
    Aici era vorba stict de antivirus free... Normal ca la cele cu bani sunt multe variante satisfacatoare dar daca el vrea gratis asta e. Sincer si eu tot free folosesc si sunt foarte multumit.

Comodo internet security premium,am incercat si avast si avira si mai multe free,comodo mi se pare cel mai complet.

Junior Member guster is on a distinguished road
    avira e bun

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Eu folosesc acasa antivirus-ul integrat in win 8 iar la serviciu in general AVG.
    Problema este ca dupa ceva timp pare ca-mi ingreuneaza destul de mult sistemul. Cine imi poate recomanda ( din experienta lor ) una bucata antivirus care sa nu ocupe foarte multe resurse ?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Din nefericire, procesul de scanare este o operatie migaloasa care inevitabil va incetini sistemul.

Probabil doar Quad Core-urile (si mai sus) nu sunt afectate vizibil deoarece aproape intotdeauna au resurse CPU disponibile, dar asta numai in combinatie cu suficienta memorie. Daca este un computer cu doar 4G de ram (sau mai putin), orice antivirus il va incetini.

---
    Revenind la idee, am folosit Avira pentru a curata computerele clientilor, in combinatie cu o baterie de anti-spyware-uri si unelte de restorare de genul Windows Repair

Sunt situatii insa in care nici un software nu mai ajuta si singura solutie este salvarea eventualelor date prin introducerea harddisk-ului/SSD-ului in alt computer avand protectie activa, extragerea si curatarea datelor de acolo si reinstalarea integrala.

Ce ma deranjeaza insa la Avira in ultimul timp este cantitatea mare de reclame cu care vine... altfel, e un antivirus bun.

Senior Member pas.andrei is on a distinguished road
    Malwarebytes, l-am folosit acum cateva zile si pare in regula.

Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread