Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
    Junior Member DragosRmn is on a distinguished road

Mouse 200 de lei

Vreau sa-mi cumpar un mouse de gaming (cel mai mult pentru csgo). Am bugetul de 200 de lei dar cred ca pot sa il cresc cu 20-30 de lei.

EDIT: (asta e cam pe ce am pus eu ochii) + mousepad de care mai am nevoie

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Salut Dragos.
    Sunt o gramada de mausi in categoria asta de pret.

Iti recomand sa iei senzor Laser "Avago", indiferent ce alegi. Diferenta de precizie este substantiala versus unul "optic" sau alte oratanii...
    Strik Claw asta e "meh" (optic)

In rest, sa fie cat mai spartan ( fara luminite inutile si alte prostii... bani aruncati pe fereastra )

Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Iti recomand ce folosesc si eu.
    Mare, 5 greutati suplimentare sa-l faci asa cum doresti, senzor Avago 9800 decent, ma indoiesc ca ai simti diferenta fata de ceva mai ok, daca nu ti-au treuct prin mana mouse-uri de genul.

DPI-ul e mega ajustabil, cu un soft.
    Practic, ai 4 profile diferite a cate 4 nivele, deci poti seta 16 trepte diferite de sensibilitate. Eu il tin pe la 2.000 DPI, mai mult nu vad sensul.

PS: E cam scump pe aici, il gasesti si pe la 150 lei.

http://www.mediadot.ro/mouse/mouse-asus-gx950
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Daca vrei mouse pt CS:GO urca putin bugetul si ia-ti Rival 300.
    Este un optic excelent(senzor PMW3310), n-are acceleratie, tracking 1:1, se misca fin, etc.
    Din punctul meu de vedere este peste laser ca manevrabilitate. Am Sensei de vreo 2 ani si am testat si Rival-ul, deci stiu ce spun...