Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

Hybrid View

LG 29UM57-P, IPS, 29 inch, 2560 x 1080, Ultra Wide 21:9, 5 ms, 2x HDMI, Negru

Livrarea s-a facut foarte greu, 3 zile, inainte de asta am inapoiat 2 monitoare la rand la **** pentru ca erau defecte, am stat o saptamana fara monitor.

Dar toata nemultumirea mea a disparut cand am testat si am vazut ca monitorul nu are nici un defect si functioneaza impecabil. Despre model in sine nici nu intra in discutie, e unul dintre cele mai bune monitoare ultrawide la pretul asta, daca cautati ceva mai ieftin dar tot bun, acelas model pe 25 de inch 25um57-p, dar sincer, varianta pe 29 merita banii in plus, e dimensiunea ideala pentru rezolutia asta, si are si mici imbunatatiri subtile.

Vreau sa spun ca in afara de chestia cu livrarea, am captatat incredere fata de mediadot, voi recomanda prietenilor cand vor avea nevoie sa cumpere produse IT.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Salut Silviu.

Chestia cu livrarea e relativa.
    Gandeste-te ca nu toata lumea cumpara monitoare ultra-wide, care sunt destul de scumpe si nu se aduc multe.

Mai mult ca sigur intarzierile au aparut de la furnizori, si nu din partea magazinului.

--
    Iar daca "3 zile" este "foarte greu", atunci de 3 saptamani ce sa zic ?
    Am asteptat dupa unul din DELL-urile mele de la ( *concurenta* ) de mi-au iesit ochii.

Ce-i drept, era promotie si am luat cu vreo 200 lei mai putin decat daca as fi luat de la Mediadot, dar... iti dai seama cati nervi am adunat in 3 saptamani ? Asa ca ... 3 zile e parfum !

P.S.
    Am primit chestii si a 2-a zi de la Mediadot, cand erau in stocul firmei ...

Salut wavetrex,

Intr-adevar 3 zile nu e asa mult comparativ cu 2 saptamani.

Chestia e ca pe langa faptul ca m-am carat cu monitoarele la concurenta incepe cu E se termina cu G :P. Cand am comandat de la mediadot, chiar in seara aia am luat o gripa de nu am putut sa ies din casa, monitoru stricat... numai la pat, 3 zile fara sa fac nimic mi s-a parut etern, am stat sa citesc niste carti medicale...

Iar despre monitor, da, intr-adevar ultrawide nu e foarte popular, dar cred ca pe viitor v-a devenii, e ideal pentru filme, jocuri si productivitate, chiar si youtube are suport, desi are unele probleme si nu sunt foarte multe canale care produc content in formatul asta, e ok si eu cred ca a prins ceva momentum si pe youtube.