Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Salut

Junior Member MariusCiolac is on a distinguished road

Salut

Asi vrea sa stiu daca este ok configuratia asta pentru in Pc-Gaming?

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Pt gaming e ok sa iei o placa video cat mai buna, ceva gen GTX 970/R9 390 .. Monitor, periferice doresti in config sau doar unitatea ?? Carcasa detii ??

Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Avand in vedere ca ala-i buget de performanta dubla in jocuri, nu-i ok deloc.
    Nu bagi placa de baza de 1.000 lei cand una de 500 lei face aceeasi treaba, nu bagi 960 in sistem de peste 5.000+ lei, OC-ul iti este inutil si lista mai poate continua.

Cand planuiesti achizitia?
    Ce rezolutie maxima ai la monitor?
    Carcasa ai? Daca da, zii numele si prenumele.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Re

Monitor am LG Led 22EN33
    Carcasa Am iTek Bi-Turbo Gaming series http://i.imgur.com/d9WRgvQ.jpg

pe viitor voi lua o alta placa video un GTX 980ti

Iar placa de baza imi place mie aspectul si alte chesti pe care le are in plus fata de o placa de baza care zici tu la 500 lei..

Maxim luna care vine vreau sa am PC-Gaming respectivul

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Atunci facem config-ul in luna, sau de fapt saptamana in care intentionezi cumpararea.

Nu are sens sa iti faci planuri cu o luna inainte, componentele apar si dispar, stocurile se schimba, producatori schimba unele modele cu altele si asa mai departe.

Cate despre placile video, noile generatii pe 14/16nm sunt pe cale sa apara, nu are sens sa mai faci planuri ca "o sa iei GTX 980Ti" in conditiile in care sunt sanse ca in doar cateva luni sa existe o placa la jumatate de pret cel putin echivalenta ca performanta.

--
    Confirm ce a spus SeVeN, wishlist-ul de mai sus e alandala, facut "dupa ureche", fara a intelege rolul componentelor si efectul lor.

Intrebare finala:

Ai de gand sa cumperi saptamana asta ? Daca da, facem o configuratie buna.
    Daca nu, inchidem thread-ul si revii cand ai fonduri si te hotaresti sa-i dai drumul.

Eu am zis un maxim de Timp..Deci si maine, poimaine asi putea sa le cumpar..ce este rau sa te informezi inainte sa cumperi ceva? si configuratia aia nu e facuta "alandala" cu zici tu..pe mine ma intereseaza daca sunt compatibile piesele cum ar fii placa de baza cu memoria RAMM si cu siguranta nu ma intereseaza daca peste cateva luni apare altceva mai ieftin sau mai bun...poate maine mor...sau saptamana care vine..asa ca putin conteaza ce apare peste cateva lumi....nu crezi?!

Acum hai sa nu mai mancam, sa nu ne mai incalatam si tot asa ca poate luna care vine apare ceva mai bun )))) =))

Da, sunt compatibile.

@wave
    Pot inchide topicul, ca e clar ca nu-l intereseaza sa-si aleaga piese ok. Daca pentru el nu-s alandala, atunci e ok, nu conteaza altceva.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Eu am cerut un "Sfat" nu am intrebat ce apare luna care vine ce placa video sau altceva...

Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Ba ce crezi, este facuta alandala. Pentru ca nu te vad eu pe tine facand quad-sli. E o placa de baza care nu-i trebuie unui user normal la cap. Ai luat-o ca scrie gaming pe ea. Ori asta, ori sa te dai mare b0$$ ca ai mobo de 1000 ron. Vezi cu atitudinea de "bayetzash de cartyer", ca s-ar putea sa sa primesti raspuns doar newsletter-ul de la mediadot.

Quote Originally Posted by MariusCiolac View Post
    Eu am cerut un "Sfat" nu am intrebat ce apare luna care vine ce placa video sau altceva...
    Si l-ai primit.
    Compatibile sunt, facut cu spatele.

Si cam asta a fost, daca ai gura mare si esti capos, cumperi ce vrei.
    Noi am incercat sa te ajutam, suntem 3 oameni care-ti zic ca-i facut prost, dar tu crezi ce vrei.

Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast