Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member Arrey is on a distinguished road

Casti PC + Tastatura Iluminata

Buna!
    Doresc sa imi cumpar o pereche de casti pentru pc cu microfon incorporat si o tastatura iluminata la un buget de 170.
    Credeti ca pot sa i-au ceva decent la bani acestia?
    Tastatura Marvo K936 imi place deci daca imi puteti sugera o pereche de casti sau info despre tastatura daca e ok,
    Last edited by Arrey; 02-01-2016 at 01:52. Reason: Am uitat sa adaug ceva

Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Decent in niciun caz. La banii astia iti iei ceva are sa... Fie. O tastatura iluminata ieftina inseamna in general faptul ca in vreun an se decojesc butoanele, sincer. Casti pentru pc... Aici intri in alta problema. Nu exista casti decente sub 300 ron. Sau p-acolo.
    Sincer nu as avea ce recomandari sa-ti fac pentru ca toate sunt la fel la bugetul asta. Alege ceva ce-ti place ca si forma, culoare, etc.

Prin decent ma refer adica sa nu se strice la cateva luni dupa ce le cumpar si tastatura iluminata decat sa pot vedea pe intuneric tastele nu vreau cu macrouri si toate bling blingurile cum am dat ex acea tastatura si cat despre casti sa i-au mai bine decat un microfon separat? ca am casti

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    170 lei tastatura SI casti ?
    Sau 170 lei fiecare ?

In orice caz, ca referinte sa intelegi ce vrem sa spunem:
    http://www.mediadot.ro/tastaturi/tas...ica-red-switch

Asta e o tastatura care nu se strica dupa cateva luni, nici dupa cativa ani de fapt... are taste "mecanice" (cu switch-uri independente).
    Vezi si tu cat costa...

Sigur, exista tastaturi iluminate si la 60 lei, insa mai bine iei aia 60 lei, ii mototolesti si ii arunci direct la gunoi, pentru ca rezultatul va fi acelasi, acea tastatura o sa o arunci la gunoi nervos dupa ceva luni (sau chiar mai repede).

Sunt cateva in zona 150-200 lei, dar nu am experienta cu asa ceva, si sincer nu pot sa-ti recomand nimic. Pentru mine tastaturile incep cu cele mecanice. Nu ma mai pot intoarce niciodata la astea cu contacte de cauciuc/carbon.

---
    Cat despre casti, daca esti multumit de castile tale, da mai bine iei un microfon de masa. Sunt NET superioare microfoanelor incorporate in casti, inca nu am vazut UN SINGUR microfon de casti pe care sa-l pot categorisi ca "bun".

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Nu exista casti decente sub 300 ron.
    Exista niste exceptii.

cat despre casti sa i-au mai bine decat un microfon separat? ca am casti
    Nu prea am inteles la ce te-ai referit... Adica un microfon separat?
    Doresti o tastura si o pereche de casti in suma de 170 de lei?
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Daca iti plac castile actuale si esti multumit de sunetul lor ia-ti doar un mic separat.
    Poti sa iei un microfon care se atasaza pe firul castilor, de genul asta: http://www.mediadot.ro/accesorii/-zalman-zm-mic1 si este OK.
    Alea de masa nu-s OK pt gaming. Se aude tot ce e langa tine si deranjaza pe ceilalti.

La tastatura eu zic sa astepti, sa mai pui ceva peste aia, renunti la lumina si sa iei cea mai ieftina tastatura cu sw Cherry sau macar cu Kailh daca nu-ti permiti Cherry.

O sa fac cum zici tu si o sa-mi i-au dupa tastatura. Imi place microfonul dar cu ce casti pe langa? Ti se par ok alea? sau + microfonul logic

Scuze pentru postarea intarziata...

Dupa parerea mea, ai putea face urmatoarele:
    1. Daca nu te inregistrezi pentru a face videoclipuri pe youtube, ci doar vorbesti cu prietenii, atunci mai bine mergi pe o varianta de casti cu microfon. N-are rost sa dai bani in plus pe altceva...

2. Daca totusi te faci videoclipuri pe care le vei pune pe yt, atunci iti recomand un microfon entry-level. Pe langa microfon iti mai poti alege o pereche de casti decente (daca mai poti plusa putin la buget)

Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    O nota despre microfoanele alea:

Toate 3 sunt produse de aceeasi firma "Somic", in China evident, si sunt absolut identice ca si performante (sau lipsa lor...). Au exact acelasi traductor (sezorul care capteaza vocea)

Teoretic microfoanele sunt stereo, insa ... in afara de review-urile de pe net ( tot din romania, ca aparent nimeni altcineva prin lume nu vinde astea ), sunt "decente", pentru cat costa.
    Totusi, sa nu ne asteptam la prea multe... sunt niste chinezarii de plastic al caror cost de productie probabil nu depaseste 5$.

In ciuda acestui fapt, sunt tentat si eu sa incerc unul, asa ca obiect suplimentar in caz ca mai fac vreo comanda... de nevoie.

Am vazut un review la unul dintre ele si sincer, nu sunt chiar asa de proaste.
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast