Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 26 of 26
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    GabrielS, desi te inteleg perfect, sa stii ca atitudinea ta nu este ok.
    Nici un magazin nu este vinovat daca un aparat electronic pe care l-a vandut nu functioneaza corespunzator, s-a defectat sau are anumite deficiente.

Am sa ma repet. Exact pentru aceste cazuri exista conceptul de GARANTIE, prin care se repara sau inlocuieste un echipament defect.

---
    Cat despre posibilitatea de retur, iti recomand sa dai telefon maine dimineata la careva din numerele de pe pagina de contact:
    http://www.mediadot.ro/contact

Nu astepta sa apara un reprezentant aici pe forum si sa-ti vada mesajul (desi poate sa apara).

Eu nu pot sa-ti spun ce se poate face in situatia asta neplacuta, sunt la randul meu un simplu client ( vechi de peste 6 ani, dar totusi doar client ).
    Iti recomand sa te linistesti, si te asigur ca problema se va rezolva. Nu vei ramane in paguba si nici cu computerul ne-functional. Am comandat sute de produse de la acest magazin si da, recunosc, au fost probleme, dar am apelat la garantie si s-a rezolvat.
    Ba chiar am in functiune in prezent anumite piese care au cedat cam ca ale tale la doar 2 saptamani dupa achizitionare, s-au inlocuit... si inlocuirea merge perfect de atunci.

Cat despre ce s-a intimplat de fapt, asta doar cei de la service vor putea spune dupa ce ajunge computerul la ei.

Junior Member GabrielS is on a distinguished road
    Cerere RMA #18773. Astept un raspuns la intrebarile anteriore sa incep sa il pun in cutii ca sa imi fac timp sa va astept sa il luati sau sa vi-l aduc miercuri.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Mie mi-a cam ajuns de "serviciile" mediadot asa ca va intreb daca puteti lua gunoiul asta cu acelasi curier cu care l-ati adus sau trebuie sa vin eu sa vi-l aduc? Fac acum cererea de retur, revin cu numarul de formular.
    Salutare,

Fara a fi nerespectuos ce iti spuneam cu cateva postari in urma? Da, sa trimiti TOT calculatorul la service pentru teste din cauza ca pot exista si alte probleme la el in afarade placa video (care e posibil sa fie ok), inclusiv placa de baza (si wavetrex ti-a spus asta). Tu ai ales sa trimiti doar placa video si acum ne "certi" ca mai e ceva stricat si ca nu avem "servicii". Acum iti inteleg supararea, si eu am fost in situatia ta (si nu odata), dar nu pot fi deacord cu afirmatiile tale.

Ca magazin ne asumam cu prisosinta TOT ce gresim dar sincer nu cred ca putem fi de vina pentru ca a cedat o placa video sau o placa de baza. Sunt componente electronice care se mai (si) strica. Putem incerca sa te ajutam, sa vedem ce s-a intamplat cu ele si vom face tot ce ne sta in putiinta sa facem asta. Nu este deloc corect sa ne spui sa luam "gunoiul" si ca te-ai saturat de "serviciile" noaste. In cazul asta ti-am oferit chiar sfatul corect si de urmat, tu ai ales alta cale si iata-te in situatia asta. Ar trebui sa iti asumi decizia luata de a trimite doar placa video asa cum si noi ne asumam ceea ce facem.

Pentru ca eu cred ca nu e corect cum ai procedat si mai ales ce afirmi aici dupa ce am incercat sa te indrum pe calea corecta am sa ma opresc aici cu sfaturile si am sa te rog sa discuti exclusiv cu colegii mei de la service, ai toate detaliile AICI. Te vor lamuri ei ce pasi sunt de urmat si care sunt procedurile.

Multumesc,
    O zi buna!

Junior Member GabrielS is on a distinguished road
    Bogdan, lasand politica la o parte iti spun atat:

La urmatoare comanda sa ii dati lui Wavetrex o reducere considerabila pentru ca o merita. Azi 30 Decembrie nu pot sa va aduc tot in service pentru ca lucrez pentru al doilea cel mai mare fabricant de bere din lume si nu imi permit sa nu ajung la munci .

Dar conform sfatului de a ma calma al lui wave si al tipei care m-a sunat azi in legatura cu cererea de returnare care chiar a facut sens pentru prima data de cand vorbesc cu voi, si a sunat a ce ma astept de la voi, pe 4 ianuarie va aduc unitatea si nu renunt la comanda asta pana nu merge!

Ori merge ori o sa va plictisiti trimitandu-mi componente la furnizori. Daca par nerespectuos, gandeste-te ce salariu ai, si gandeste-te cum te-ai simti daca ai da 12591.10 lei pe un PC care se strica de 2 ori in prima saptamana. Stiu, sunt rezonabil contrar primei tale impresii.

Revenind la ce ai spus tu: eu v-am rugat sa bagati placa aia video in orice PC cand puteam sa va aduc toata unitatea...ati trimis-o direct la furnizor cu 0 teste. Eu sunt vinovat?

Sincer vreau sa am o colaborare buna cu voi, si sa va recomand mai departe cum mi-ati fost recomandati. Sper ca si voi aveti aceleasi intentii. Vedem in anul care vine

@Wavetrex: uite ca am dormit bine si am mers pe mana ta. Cand merge "racheta" dau o bere.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Bere ? Heineken cumva ? Suna bine
    Chiar nu pot sa refuz o bere olandeza, desi nu mai beau alcool :P

Cat despre vinovati... chinezii sunt vinovati de tot. Sau Putin. Da, putem sa dam vina pe Putin, intotdeauna
    Sa ai un an nou fericit si succes sa se rezolve cat de repede se poate dupa zilele libere de anul nou.

---
    Cat despre reduceri, eh, tare mi-e teama ca io am cam terminat-o cu achizitiile de electronice din Romania. Nu de suparare pe vreo firma sau alta, ci pentru simplul fapt ca sunt pe picior de plecare definitiva (Vezi in stanga, locatia trecuta) si nu prea are sens sa mai cumpar ceva nou de aici in conditiile in care voi fi la 2000+ km distanta de garantie...
    Dimpotriva, vreau sa scap de tot ce nu imi mai e util

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Ori merge ori o sa va plictisiti trimitandu-mi componente la furnizori. Daca par nerespectuos, gandeste-te ce salariu ai, si gandeste-te cum te-ai simti daca ai da 12591.10 lei pe un PC care se strica de 2 ori in prima saptamana. Stiu, sunt rezonabil contrar primei tale impresii.
    Tocmai ce ti-am spus in postarea mea ca am fost in aceeasi situatie ca si tine. De mai multe ori. Nu am folosit niciodata o exprimare "la nervi" vis-a-vis de vanzator si mai ales vis-a-vis de omul cu care vorbeam si care incerca doar sa ma ajute. In fond despre asta e vorba, despre atitudine.

Revenind la ce ai spus tu: eu v-am rugat sa bagati placa aia video in orice PC cand puteam sa va aduc toata unitatea...ati trimis-o direct la furnizor cu 0 teste. Eu sunt vinovat?
    Ti-am detaliat modalitatea de testare in postarea mea din pagina 2 aici pe thread. Te rog doar sa o (re)citesti si ai sa intelegi de ce noi NU testam de niciun fel placile inainte de a le trimite in service. Si DA trebuia sa urmezi sfatul meu de a trimite tot PC-ul in service. Ti-am fi facut viata mai usoara iar cererea ta de service ar fi fost mult mai simplu de rezolvat. Poate ai fi si avut PC-ul pana la sfarsit de an.

Sincer vreau sa am o colaborare buna cu voi, si sa va recomand mai departe cum mi-ati fost recomandati. Sper ca si voi aveti aceleasi intentii. Vedem in anul care vine
    Si noi ne dorim acelasi lucru, de aceea am si incercat sa-ti ofer cele mai bune sfaturi si sa te ajut direct aici pe forum si nu te-am "pasat" direct la colegii mei asa cum e procedura. Cred ca asa e normal.

O zi buna!

Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3