Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

problema pc restart non-stop

am urmatorul pc
    AMD FX 6300
    placa de baza asus m5a78l-mlx v2
    2x 2 gb ram samsung M378B5773CHO-CH9
    hdd samsung HD322HJ
    sursa segotep 500w
    mi se restarteaza cand vreau sa instalez windows 7 sau sa rulez live usb ubuntu sua sa instalez xp
    la win 7 isi da restart dupa ce se incarca bara de jos adica la inceput de tot
    la uynbuntu exact cand sa apara logo
    si la xp dupa ce fac formatarea si instalarea in ms-dos exact cand apare timpul de asteptare (cele 39 de min)
    am schimbat placa de baza cu una noua un asrock
    si sursa cu una de 850w
    rami i-am verificat si pe alt pc si merg si hdd la fel este functional
    poate sa fie procesorul dus sa mearga pana acolo dupa care sa se opreasca?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Deobicei ciudateniile astea sunt cauzate ori de memorie ori de un defect la placa de baza.
    Dar poate fi si supraincalzirea procesorului daca cooler-ul nu a fost pus bine.

Sursa aia de 850W este penrtru computere de 10 ori mai puternice decat ce ai tu... nu are nici o legatura.

E dificil de diagnosticat asa ceva fara a avea posibilitatea de a testa cu diverse piese.
    Io zic sa mergi cu el intr-un service, sau il trimiti la garantie daca mai e in garantie.

garantie mai este doar pe placa de baza cea noua,ram am testasti si altii pe placa si pe ai mei pe alta placa la mine nu merge nici unu iar la celalalt pc merg toate,
    procesorul este singurul care nu am cum sau une sa il schimb..
    sursa am schimbao preventiv si am luat una pentru o evetuala placa video ca daca tot am zis ca dau un ban....sa fie
    pasta am schimbat la el de ceva ori 2 coolere am pus(cei drept din cele stock) ca aftermarket nu am...