Closed Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 18 of 18
    Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Cand vine vorba de jocuri, pe primul loc sta placa video si abia apoi restul... daca tu doresti sa bagi in procesor degeaba, atunci da-i bice! (tu vei pierde banii, nu noi)
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Junior Member mihai_fox is on a distinguished road
    oameni buni mai usor. doar v-am zis ce vreu eu. si app am uitat sa mentionez ca procesorul il am deja, l-am primit cadou de ziua mea de la cineva care se ocupa cu calculatoare, mi-a zis ca e cel mai bun pt jocuri, se poate face OC si merge cu ddr4. Doresc sa-mi fac un sistem in jurul lui ca n-am de ales, oricum e mai bun decat unul din gen a 4-a. whish-listul e doar informativ

Pai spune asa din start, ca ai procesorul deja si vrei un sistem fara proc.

In bugetul tau ai asa ceva:
    - Placa video care sa-ti duca orice joc in Full HD cu detaliile pe high
    - Placa de baza de calitate care sa faca fata la OC-uri
    - Cooler potent sa-ti tina procesorul sub control
    - 16 GB ram DDR4. ti-am pus 16 deoarece incep sa apara jocuri care necesita 16
    - 2 medii de stocare: 1 TB HDD si 240 GB SSD
    - Carcasa bine ventilata si de calitate cu aspect placut. Aici poti sa fii subiectiv si sa-ti alegi alta in functie de preferinte!
    - Sursa de calitate care sa-ti duca toate aceste componente fara sa "transpire".

Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Mai ai vreo componenta in afara de procesor?

Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Alt sistem ce n-o sa vada lumina zilei. )
    Continuam.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Junior Member mihai_fox is on a distinguished road
    Coolerul il mai am, plus un caviar purple de 1 tb. Interesanta propunere, dar mi se pare un pic exagerat cu sursa si cu ram, ssd de 240 e cam mult, nu-mi trebuie atata.
    Cat despre placa de baza cred ca propunerea mea originala e exact la fel dar cu 100 de lei mai ieftina. Cu GPU vad eu cum fac, oscilez intre un R9 280X si un 390, vad pana la craciun daca pot sa mai fac rost de cash.

Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Desigur, doar la ce te ajuta o sursa mai buna? Ca nu-ti aduce FPS in jocuri. )
    Scuza-mi raspunsurile, dar esti chiar comic. Ceri sfaturi, dar te doare la banana de ele.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Coolerul il mai am
    Nu ai spus ca detii unul si nici macar ce model!

plus un caviar purple de 1 tb
    Din nou, n-ai mentionat nimic de asa ceva! Plus ca acest HDD este pentru sisteme de supraveghere...

mi se pare un pic exagerat cu sursa si cu ram
    Daca vrei calitate, atunci trebuie sa platesti, daca nu, atunci du-te-n piata si cautati o chinezarie!

placa de baza cred ca propunerea mea originala
    Te inseli, placa de baza aleasa de tine are etajul de alimentare mai slaba, rezultand OC-uri mai slabe!

oscilez intre un R9 280X si un 390
    Ca si cum ai spune ca oscilezi intre un Peugeot si un Audi.

Astea fiind zise, observ ca "stii" ce trebuie sa faci si sa alegi si degeaba ai venit pe forum specializat sa ceri parerile oamenilor cu experienta.
    Succes mai departe cu atitudinea asta.

O seara placuta!
    Topic inchis!
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

Closed Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2