Closed Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 16 of 16
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Quote Originally Posted by dezaxat View Post
    instaleaza 7 ca sa dea upgrade la 10
    1. Uh-oh ... romanul inventiv eh ?
    2. Nu inteleg ce va place la Win10 ala... aproape ca arata mai bine '95-ul
    3. Prefer sa trec pe Linux daca ma forteaza MS sa fac upgrade. Momentan i-am blocat toate update-urile lu 7 ca sa nu ma mai bazaie la cap. Daca nici asta nu va fi suficient... e clar ce e de facut.

---
    Sa ne dai primele impresii cry4ty, cum iti merg jocurile pe racheta asta noua

Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Se misca ceva mai repede decat w7. Cel putin parerea asta mi-a lasat-o mie. Ca si design, nu e foarte atractiv si e chiar enervant cateodata la anumite setari. Dar daca nu treci de casual pe el, nu te deranjeaza cu nimic.

Quote Originally Posted by dezaxat View Post
    Se misca ceva mai repede decat w7.
    Eh, nu te contrazic, insa deja mie personal mi "se misca" instant absolut tot ce fac pe el.
    Dovada:
    https://vimeo.com/81905689

O sa fac "upgrade" la Win 10 cand sunt ales Papa de la Roma ... Papa Wavetrex I

---
    @cry4ty
    Toate bune ?
    Faci un review la computer ?

Daca nu mai e nimic altceva de spus, inchid thread-ul asta, problema cu monitorul fiind rezolvata.

Junior Member cry4ty is on a distinguished road
    da,este windows 10 fara previous-upgrade, problema de dura 10 ore este din cauza driverului Nvidia, m-am oprit cand a ajuns la 90% ca deja nu mai puteam astepta,lua practic 1 ora pe procent, asa ca l-am luat de pe site-ul lor.

wavetrex, am luat cablul care ai spus tu un dvi-dvi Hama la 55ron, diferenta nu mi se pare aparenta, poate ma insel.

jocurile se vad foarte bine, joc gta 5 la high-very high quality si se misca fluent, in comparatie cu amdul de 1 gb care-l aveam la vechiul pc diferenta e vizibila radical.

apropo de asta wavetrex, pe mediadot zice ca primesc assassins creed sau rainbow, vreo idee cand acestea vor venii? sau trebuie sa sun pe baiatul care mi-a preluat comanda?

Quote Originally Posted by cry4ty View Post
    wavetrex, am luat cablul care ai spus tu un dvi-dvi Hama la 55ron, diferenta nu mi se pare aparenta, poate ma insel.
    Face diferenta intre a te durea sau nu capul cand stai mult la computer

E subtila diferenta, practic trebuie sa te uiti de aproape ca sa o vezi, insa exista si creierul tau o percepe. Acea conversie dubla Digital-Analog-Digital care se intimpla prin cablul vechi (VGA), cauzeaza un tremurici mic aproape insesizabil la fiecare pixel, precum si o usoara "incetosare" a imagini la nivel de subpixel.

Ca sa o observi direct, ar trebui sa ai doua monitoare cu aceeasi imagine unul langa altul, afisand aceeasi imagine ( cu mult text ), unul pe VGA si altul pe DVI. Vei observa clar diferenta comparand.
    Oricum, bine ca l-ai luat, sa-l folosesti sanatos !

jocurile se vad foarte bine, joc gta 5 la high-very high quality si se misca fluent, in comparatie cu amdul de 1 gb care-l aveam la vechiul pc diferenta e vizibila radical.
    Ma bucur ca esti multumit, era de asteptat. Ti-ai luat "racheta" cum imi place mie sa zic.. hehe.

apropo de asta wavetrex, pe mediadot zice ca primesc assassins creed sau rainbow, vreo idee cand acestea vor venii? sau trebuie sa sun pe baiatul care mi-a preluat comanda?
    N-as putea sa zic.
    Procesarea jocurilor cadou se face dupa ce firma (Kelion) trimite dovada platii la furnizor, adica practic ei trebuie sa aiba confirmarea ca toate tranzactiile sunt incheiate.
    Cum a fost Black Fraier :P ... iti inchipui ca e o nebunie cu contabilitatea pe peste tot, asa ca io zic sa ai rabdare.
    Daca a mai trecut inca o saptamana si tot nu primesti nimic, scrie pe aici la Sugestii si reclamatii, sau suna la firma.

Junior Member cry4ty is on a distinguished road
    ok mersi de ajutor, da e exact ce speram si sper sa ma tina pc-ul inca vreo 3-4 ani jucand la very high, fara sa fac vreun upgrade.

salut

Closed Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2