Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13
    Junior Member aigabi is on a distinguished road
    Am modemul de la RDS la care am conectat routerul. Am calculatorul fix legat direct la modem. Acesta are net. La router ma conectez cu laptopul sau telefonul pt setari.

Eroarea care imi apare dupa setarea conexiunii PPPoE este: Detectarea conexiunii la internet a expirat. Incercati din nou"

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Nu stiu de ce am senzatia ca se fac niste confuzii foarte grave de termeni aici... care duc la interpretarea total gresita a problemei, si evident lipsa unei solutii.

In primul rand nu stiu ca RDS sa aiba "modem"-uri... de fapt, RDS nu are nimic, nici un dispozitiv. RDS are un cablu care vine de afara si iti intra direct in computer.
    Iar daca ai primit un dispozitiv, acela are cu totul alt rol decat "modem", poate fi chiar un router, sau naiba stie ce e ... ?

---
    Alternativ, s-ar putea sa ai acolo conexiune ADSL prin linia telefonica, datorata ID-ului de utilizator... IF (Ilfov?). Care nici nu e PPPoE, este cu totul altceva ( ATM )
    Caz in care... se schimba TOTAL natura problemei. Iar Router-ul tau evident ca nu se poate conecta oricat ai trage de el.. pentru simplul fapt ca este un router si nu un modem !

Ce-ar fi sa incepem de la acel dispozitiv "de la RDS", fa-i ceva poze pe fata si pe dos, sa vedem ce e de fapt.

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    E posibil sa fie GPON-ul.

Ai fibra? Ce net ai?

Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2