Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Junior Member misterG is on a distinguished road

Question Black friday 2015 si la mediadot ?

Organizati cumva black friday ??

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Quote Originally Posted by misterG View Post
    Organizati cumva black friday ??
    Nu-ti face griji. Mediadot e oricum in top la capitolul preturi .. poti cumpara linistit !

Quote Originally Posted by leo.messi22 View Post
    Nu-ti face griji. Mediadot e oricum in top la capitolul preturi .. poti cumpara linistit !
    O reducere nu strica niciodata, mai ales cand vrei sa-ti faci pc

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    M-am uitat azi de curiozitate la anumite oferte ale anumitor alte magazine online si desi la unele produse pretul e "un pic" mai mic, foarte multe din cele de pe oferta "De dinainte de B.F." au in continuare pretul mai mare decat la Kelion (MediaDot), fara reduceri.

Incepi sa te intrebi ce fel de reduceri fac unii cand au pretul "normal" cu 15-20% mai mare decat pe aici...
    "Iti tragem teapa 11 luni/an ca sa putem sa-ti vindem la pret normal in Noiembrie" - Cam asa s-ar traduce politica lor

Nu stiu cum e cu celelalte tipuri de produse, dar, cel putin la electronice, care ma intereseaza si pe mine mai mult, am observat ca reducerile cele mai mari sunt la produsele pe care nu le cumpara aproape nimeni. In rest, reducerea e char neglijabila, ba chiar pe parcursul anului pot fi gasite promotii mai bune.

Din pct. meu de vedere, e o chestie mai mult psihologica si are efect asupra celor care nu se informeaza din timp asupra produselor pe care si le doresc.

Nu mi-am cumparat niciodata nimic in ziua acestei mari "sarbatori".

Eu, unul, deja mi-am cumparat aproape tot ce mi-am dorit anul asta. Niciodata produsele pe care le-am avut pe lista nu au fost la promotie in ziua asta "speciala". Am ajuns la concluzia ca am stat degeaba (ca fraierul, ca s-o spun direct) tot anul si am ramas cu... lista. S-a intamplat asta in primii 2 ani.

De atunci doar stau si mai butonez din cand in cand si ma distrez vazand cum pica site-urile magazinelor inca dinainte de miezul noptii si, atunci cand, in sfarsit, devin functionale, deja apar produse cu stoc epuizat sau reduceri false (preturi normale, cum a zis wavetrex). Abia astept spectacolul.

Quote Originally Posted by Ciuisan View Post
    Nu stiu cum e cu celelalte tipuri de produse, dar, cel putin la electronice, care ma intereseaza si pe mine mai mult, am observat ca reducerile cele mai mari sunt la produsele pe care nu le cumpara aproape nimeni. In rest, reducerea e char neglijabila, ba chiar pe parcursul anului pot fi gasite promotii mai bune.

Din pct. meu de vedere, e o chestie mai mult psihologica si are efect asupra celor care nu se informeaza din timp asupra produselor pe care si le doresc.

Nu mi-am cumparat niciodata nimic in ziua acestei mari "sarbatori".

Eu, unul, deja mi-am cumparat aproape tot ce mi-am dorit anul asta. Niciodata produsele pe care le-am avut pe lista nu au fost la promotie in ziua asta "speciala". Am ajuns la concluzia ca am stat degeaba (ca fraierul, ca s-o spun direct) tot anul si am ramas cu... lista. S-a intamplat asta in primii 2 ani.

De atunci doar stau si mai butonez din cand in cand si ma distrez vazand cum pica site-urile magazinelor inca dinainte de miezul noptii si, atunci cand, in sfarsit, devin functionale, deja apar produse cu stoc epuizat sau reduceri false (preturi normale, cum a zis wavetrex). Abia astept spectacolul.
    Sunt de acord, doar ca speranta moare ultima + ca mai tine si de noroc.

Junior Member cry4ty is on a distinguished road
    bagati si voi va rog o reducere ceva de minim 10% , ca vreau si eu sa cumpar un pc in valoare de 1000E , o reducere ar venii binevenita !

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Numai 10% ?
    Sigur nu vrei 25% reducere ?

Sau poate 50% !!

Eh, la naiba, ce atatea reduceri, mai bine "preturi eronate"... 1 leu TV de 55" sa stii o treaba

---
    Terminati cu prostiile... mai multi retaileri romani deja au bagat "reduceri" de BlackFraier si produsele sunt tot mai scumpe decat la MediaDot.

Pana se anunta ceva oficial, thread inchis.
    O seara faina !

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast