Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 15 of 15
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Emil, apropos de "Evita sursele Segotep, sunt de proasta calitate!"... as corecta asta cu "Evita sursele Segotep IEFTINE, sunt de proasta calitate".

Nu poti califica un intreg brand dupa cateva exemple nereusite.

Exemplu: Se stie clar ca Dacia 1300 este o masina veche, slaba, "proasta", care se defecteaza des. Totusi, aia nu inseamna ca toate daciile sunt proaste !

Sunt 100% convins ca acel Segotep "Gold" de 277 lei isi va face treaba excelent.

Junior Member raullcrs is on a distinguished road
    Bun deci cu care sa raman? Bugetul e de 250 lei +/- 10-20 lei. As preciza ca pe viitor de la i5 3470 s-ar putea sa trec la i7 sau daca nu trec la i7 am sa pun racire cu apa (stiu ca nu trebuie but its a dream) + inca 8 gb ram ..

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Nu ai nevoie de racire cu apa la niciunu din procesoarele actuale Intel. Nici macar la i7.
    Nu ai nevoie nici macar de un cooler aftermarket daca nu faci overclock.

Doar daca iei un model seria "K" ( care suporta overclock ) si vrei sa-l duci la valori extreme ( de la 4.4 Ghz in sus ), atunci e utila racirea cu apa. Altfel, arunci banii pe fereastra.

Memoria, da, cu cat mai multa, cu atat mai bine. Eu de exemplu am 32G si cateodata parca n-ar strica un pic mai mult

--
    De 250 lei buget pentru sursa, ori varianta "80+ Gold" ar fi "ok"... Preferabil ceva de putere mai mica dar de marca mai buna, decat ceva de putere mai mare dar o marca... indoielnica.
    Totusi, indiferent ce ei, la banii astia nu are cum sa fie o sursa "proasta". Poate doar "mai putin buna" decat un model scump.

Junior Member raullcrs is on a distinguished road
    am gasit o sursa sirtec HPG-600BR-H12S, 600W
    aceasta e ok ? pentru sistemul meu ?

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Da, este foarte ok, iti va duce tot sistemul.
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2