Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Akatori is on a distinguished road

Prea putine porturi de 3 pini

Am o placa de baza cu doar 2 locuri de alimentare pt ventilatoare , cum pot mari aceasta capacitate ? Adaptoare pentru sursa-fan ? Ceva sfaturi ? (Sursa sirtec http://www.mediadot.ro/surse/sursa-sirtec-ep-400-br-400w-3x-sata-80-plus-bronze)

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Iti trebuie ASA CEVA. Conectorul de 3 pini de la placa de baza ar trebui sa aiba suficienta putere pentru MAXIM 2 ventilatoare. Intrebarea este daca vrei sa faci asta sau sa legi ventilatoarele direct la sursa.

Ventilatoarele ce conector au ? Molex sau 3 pini pentru placa de baza?

Nu prea cunosc conectorii , am pus un link catre sursa daca cunosti

Ventilatoarele au 3 pini .

Vreau sa le conectez la sursa daca se poate

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Ai avea nevoie de cabluri: molex - 3 pin (google it)
    Vezi cate cabluri molex ai. Scrie pe goole "molex" ca sa vezi cum arata si spune-ne cate are sursa

Scuza-ma ca am explicat ca la un copil de gradinita, insa aici la servici am de lucru cu tot felul de oameni si deja nu m-ar mai uimi nimic...
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Poti vorbi cum vrei daca imi iese treaba pana la urma , acum sunt la liceu dar sursa are cel putin 2 stiu ca atunci cand am legat cablurile inutile in spate am vazut ca erau cel putin 2 .