Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7
    Junior Member mgrigo94 is on a distinguished road

Steelseries rival.

Vreo idee daca se poate comanda mouse-ul (daca exista la furnizori s.a.m.d.) acesta: http://www.mediadot.ro/mouse/mouse-s...ource=price-ro
    ?
    Multumesc.

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Din cate stiu, wavetrex detine un exemplar asemanator, poate ne spune el cate ceva.

Din cate am auzit si din review-uri, este un mouse foarte bun calitativ, atat din punct de vedere al performantei hardware, cat si software. Are o marime mai mare si este exceptional pentru shooter-e.
    Daca-l gasesti la furnizori, din partea mea ai unda verde
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Junior Member mgrigo94 is on a distinguished road
    Intrebarea mea era daca este pe stoc la voi sau la furnizorii vostri fiindca pe site apare "Intreaba".
    O zi buna!

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Emil incerca doar sa te ajute cu o parere (wavetrex detine mouse-ul si iti poate spune daca este ok sau nu), nu face parte din staff-ul MediaDOT, este insa un membru de nadejde al forumului. Despre mouse ce pot sa-ti spun este ca in acest moment nu se afla in stocul magazinului sau al furnizorilor nostri. Cu siguranta insa o sa revina doar ca nu avem o data exacta.

O zi buna!

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca am interpretat si eu gresit... Multumesc oricum Bogdan!
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca am interpretat si eu gresit... Multumesc oricum Bogdan!
    Nu ai pentru ce plus ca n uai interpretat gresit. Ai incercat sa-l ajuti mai mult decat a cerut el ceea ce e admirabil

Seara buna!

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar

Link aici

http://forum.mediadot.ro/showthread....ll=1#post16952

Steelseries Sensei RAW este practic la aceasi pret ca si Rival, dar teoretic mai bun, are senzor LASER. Rival-ul are senzor optic normal.

Am mouse-ul sub palma chiar acum, pana acum excelent.
    Partea de sus este putin aderenta, nu aluneca palma pe el, mouse-ul poate fi tinut foarte bine.
    Partea de jos are niste picioare de teflon IMENSE, cred ca se va strica de 10 ori cablul inainte sa cedeze picioarele...

Este relativ usor ca greutate, nu obosesti dupa mai multe ore de gaming. Eu joc un ARPG foarte dinamic (Path of Exile) unde trebuie sa schimb pozitia pe ecran foarte des pentru a da click pe mobii care ma inconjoara in mod constant
    Cablul este foarte gros si rezistent, si daca nu e sustinut cu ceva pe masa trage mouse-ul dupa el ... cred ca e mai greu cablul decat mouse-ul (nu glumesc)

Pana in prezent, cel mai placut si bun mouse pe care l-am avut ( din vreo 10 mousi total, ultimii 3 sau 4 au fost "de gaming" )

---
    Recomand un pad de calitate, nu chinuiti mousii pe mese de lemn si alte prostii.

---
    Edit.... ah, si nu mai e nici RAW pe stoc
    Of. Oricum, pana acum marca Steelseries nu a dezamagit. Dupa cum se vede, si tastatura si pad-ul sunt tot de la ei. Recomand cu incredere !

Daca se poate ajunge la 320 lei, exista varianta asta:
    http://www.mediadot.ro/mouse/mouse-s...-sensei-fnatic

E practic acelasi lucru ca si Sensei, doar ca are diverse briz-briz-uri - Ecran LCD, memorie pentru profile, culori bla bla. Si 100 lei mai mult
    Last edited by wavetrex; 23-09-2015 at 07:58.

Reply to Thread