Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 27 of 27

Thread: Rivals

Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Acum observ si eu ca nu mai merg.
    O sa-i fac o noua sedinta foto zilele astea, ca sincer m-a cam plictisesc si chiar n-am ce face.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Cica azi e sarbatoare.
    Cum mosul a venit ceva mai devreme, a cam fost zi libera si m-am pus pe testate.

Sa luam procesorul.
    4.3GHz in Blend Test, al mai al dracu' pe la 90 grade. Cam limita.
    Il pot tine si 4.5GHz daily-use, ca nu sare de 90 grade in ce fac eu, dar prefer sa stau mai chill, ca oricum n-am nevoie de atat.

Trecand la placa video, cu Furmark-ul n-am griji, sta in sub 80 grade indiferent cat trag de ea.In 3D Mark, stock prin asa:
    http://www.3dmark.com/3dm/9609650

Asa ca ne-am pus frumos pe MSI Afterburne, i-am dat un 220MHz in plus la GPU si inca vreo 50MHz pentru memorii, cu un Power Limit de 110% si ne-a iesit asta:
    http://www.3dmark.com/3dm/9610663

13.317 scor la grafica.
    Ca idee, 980-ul stock scoate sub 13.000.

Si cam asta a fost joaca pe ziua de azi.
    Probabil la urmatoare portie de plictiseala pandesc 14.000-ul, desi e cam greu de atins fara sa-mi bag nasul prin voltaje cel mai probabil.

Si seria de poze, ca vad ca alea nu mai merg.
    Scuzati calitatea, n-am avut aparatul smecher la indemana. PS: Ala cu S e cadou de la mosul, facut in avans, ca iar mi-am vandut un rinichi.

Attached Images
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Chiar ca ti-ai vandut un rinichi...

Sa-l folosesti sanatos !

De curiozitate, ce faci cu o astfel de "racheta" de telefon ? Io tot nu pot sa inteleg ... mi-am luat smartphone de aproape 2 ani dar singurele lucruri pe care le fac pe el sunt:
    - sa vorbesc la telefon
    - sa vorbesc pe whatsapp... la telefon )
    - GPS
    - Poze
    - G-mail

Si cam atat... niciuna din functii nu are nevoie de o scula de zej'de milioane...

Ideea e asa: mama voia telefon nou, buget 1.000-1.500.
    Singurele activitati in cazul ei erau facebook, telefoanele si cate un joculet din an in paste. Cerinta speciala: pana in 4.0". Ca acum are un Redmi 1S de 4.7", facut cadou de mine de-o luna, si nu-i place. )

Asa ca s-au facut rocade: banii au ajuns la mine, eu mi-am luat 6S.
    Vechiul iPhone 5 ajunge la mama, Redmi 1S-ul ajunge la tata si tre' sa-i mai vad ce-i prichidelului mic din familie pe luna viitoare, sa vina mosu' si la el. )

Si de ce 6S?
    Pai am dat 2.500 lei pe el, SH, sigilat, cu 1 an garantie internatioanala pe baza de IMEI.
    Un iPhone 6 in stare buna, fara lovituri si fara garantie era in jur de 2.000. Deci 500 lei in plus pentru cel mai rapid SoC de la ora actuala si 3D Touch + telefon nou si garantia a merita tot rinichiul. )

Si de ce 6S?
    Ca 5S nu avea rost, cu 6-le am explicat-o mai sus si de Android sa n-aud. Plus ca am pastrat si traditia: 3GS - 5 - 6S, 2 generatii sarite, sa simt upgrade-ul cum trebuie.

Si ce fac pe telefon: pai, de toate.
    GPS, net, telefoane, mesaje, poze, filmari, tracking cand ma dau cu bicla, jocuri in timpul cursurilor "super interesante" pe la facultate etc.
    E un all rounder, trebui sa faca de toate si, mai ales, sa o faca bine.

Long story short: plm, nici o luna de munca nu m-a costat 6S-ul ala. )
    Soo, why not?

Cum ti-a rezistat vopseaua aia neagra cauciucata pe H440 pana acum? E am dat de proba cu degetul mai apasat (nu cu unghia, cu degetul) si s-a zgariat deja si am dat-o inapoi cand era la super promotie la ****. Sunt curios daca am nimerit un produs mai slab sau daca sunt eu mult prea pretentios. De aproape un an Fractal-ul R5 e in stare perfecta desi a mai avut mici contacte cu diverse din jur.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Intel I7 4770K, Gigabyte Z87 G1.Sniper, Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 1600mhz, Gigabyte G1 GTX1060 OC, Intel 530 120Gb, Seagate 1tb 7200.64 sata3, Fractal Design R5, Logitech K740, Corsair M60

Avand in vedere ca zace pe birou, mai sare si pisica pe ea din cand in cand si curatarea de praf e cam rara, rezista bine, nu vad sa fie zgariata pe undeva.

Senior Member FatalError is on a distinguished road FatalError's Avatar
    Prin backdoor...promit ca nu stric nimic!
    Uuu niceee! TV-ul e blana \O.O'\
    "Viata reala...de acest server n-am auzit."

Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3