Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 22
    Senior Member SeVeN is on a distinguished road SeVeN's Avatar
    Ai facut un pas in directia aia buna, ca 8.1 se misca mai ok fata de 7.
    Pentru informatii suplimentare cu privire la achizitii hardware, folositi PM-ul.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Pacat ca are o interfata ineficienta si greoaie exact pentru cei pentru care ar avea nevoie sa se miste mai bine: Profesionistii.

Dintre oamenii care fac ceva "productiv" pe computer pe care ii cunosc sau cu care am discutat la intimplare pe internet, NIMENI nu a rezistat pe windows 8 / 8.1 mai mult de cateva zile sau maxim saptamani.

Tot asta e si motivul pentru care diversele business-uri din toata lumea nu s-au clintit de la Windows 7.
    Upgrade ? Pentru ce ? Sa ne enervam angajatii cu interfata aia greoaie gandita pentru "generatia smartphone" ?

--
    Windows 10 corecteaza cat de cat asta, insa, la fel ca si windows 8.x este pur si simplu URAT.
    Sunt enorm de multe post-uri pe internet de forma "Arata ca windows 1.0 nu ca 10" (exagereaza, evident, Windows 1.0 era in mod text, ca si interfata peste DOS...)
    Sau asa... "Microsoft: 1 pas inainte, 10 inapoi"
    Sau ... "Aha ! De aia ii zice Windows 10, ca e de 10 ori mai naspa"
    ... lista continua la nesfarsit.

--

Emil, iti recomand sa arunci un ochi pe aici:
    http://www.linuxmint.com/download.php

Interfata "Cinnamon"
    Este ceea ce ar fi trebuit sa fie un urmas demn al Windows 7... nu mizeria de UI de pe Win 8/10
    Imi place din ce in ce mai mult pe zi ce trece...

Evident, ar trebui sa faci dual-boot pentru ca sunt inca foarte foarte putine jocuri pe Linux, si banuiesc ca vrei sa te mai si joci

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Am sa incerc mai incolo, deocamdata sa obisnuiesc cu ce am.... si asa am dat de un impediment... nu se salveaza inregistrarile video ale gameplay-urilor facute de mine cu programul ShadowPlay... Nici pe forum-ul oficial de la nVidia nu-mi raspunde nimeni (dar asta este partea de soft)
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Quote Originally Posted by wavetrex View Post
    Faza cu "gagicile se uita dupa masina" e teribil de afumata...

Ah da, daca e ceva supersport de 300.000 euro si in sus, atunci TOATA LUMEA se uita dupa tine. Dar dupa o masina obisnuita ?
    Saracu' Leo probabil traieste in secolul trecut, si comunica aici pe forum folosind un tunel al timpului...
    Pe la voi nu se mai tine faza ? Evident nu intra in discutie vreo Dacie da nici alea pana in 100.000 euro ?? Te inseli, rau de tot chiar .. Ma rog, trecem peste.

@Emil posteaza ceva gameplay-uri cand ai timp, se vedem cum se descurca jucariile la ceva butonat.

Sa le folosesti sanatos !

Le-as posta cu cel mai mare drag... de indata ce reusesc sa rezolv problema pe care o am cu ShadowPlay.
    Cu Fraps n-as inregistra ca are unele momente, mai rare, in care dintr-o data ma trezesc cu 10 pasi mai in fata fara sa sacadeze jocul (tipic fraps)
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

@leo
    Am avut intalniri cu gagici conducand BMW-uri si AUDI-uri de 40-80 mii de Euro...

Mi-a picat mie falca cand am vazut cu ce a venit la restaurant... mai mai ca mi-era frica sa nu insiste sa plateasca ea toata consumatia si sa ma simt cam penibil :|

Probabil ca nu ai observat, dar exista o tendinta in prezent de "egalizare" a sexelor... femei presedinti de tari, femei comandanti militari, femei sefi de firme gigantice ( vezi AMD de ex. ) si asa mai departe.
    Dar cum ziceam, tu traiesti probabil in secolul trecut "patriarhal" in care femeia tre' sa stea acasa la cratita in timp ce tu te plimbi cu BMW-u.

Sau poate esti musulman ... ? (alti arhaici rataciti cu mintea in negura istoriei)

--
    Scuze Emil pentru "poluarea" thread-ului.

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Ce zic eu si ce intelegi tu .. mai ai sa ma faci rasist sau dement ISIS care omoara oameni nevinovati. De unde sora logicii ai inteles ca am eu ceva impotriva egalitatii sexelor si ce probleme ai tu nenea cu musulmanii ? Faptul ca ai iesit cu femei asa de "dotate" material (si fizic sper ) nu ma face decat sa te felicit, dar restul aberatiilor hai sa le lasam pe alta data si cu alta ocazie. Deci concluzia e ca exista femei materialiste care-si urmaresc interesul si femei bogate nascute in puf .. In other news the sky is blue and Romania is a poor country. Multam pt informatii )

Scuze @Emil pt "chatul" asta despre misoginism si religie ???!! total paralel si echidistant cu topicul tau, eu ma opresc aici.

@Wave peace !!

Quote Originally Posted by leo.messi22 View Post
    @Wave peace !!
    NEVER !!

Allahu Akbar !!!!! Ra-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta...

---
    @Emil, daca vrei o sa curat prostiile astea de aici de pe thread-ul tau. Dar daca nu te deranjeaza...

Care crezi ca nu-si au rostul, dar nu toate si nu-i aterge nici toate posturile lui leo
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:

Nu i-am sters posturi niciodata... nici macar unde a injurat ca la autobaza :P
    (L-a "corectat" totusi Bogdan)

Oricum vad ca rezista binisor dupa saptamana de pauza
    De fapt, eu il testez acum... ii bag niste strambe ca sa studiez reactia: Mai injura, nu mai injura...

Pana acum e bine! Felicitari!
    Totusi, suntem pe thread-ul tau despre laptop, total deraiat, asa ca am sa-l "rup" de unde a inceput cu femeile ... se muta la off-topic.

---
    Edit, de fapt nu... ca sunt intercalate post-uri serioase, utile. Lasa asa. Punem thread-ul inapoi pe sine.

DECI...
    CAND VII CU BENCHMARK-URI ?

Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread