Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Intrebare RMA

Junior Member MeHigh is on a distinguished road

Intrebare RMA

Salut, am comandat Sambata si mi-a ajuns azi un mouse Zowie EC2-A. Bine, pe comanda mai erau si alte prostiute, dar mouse-ul e inculpatul. Comanda despre care e vorba este #1122834 .

Am cautat si am tot cautat pe site despre RMA, dar nu am gasit niciunde vreun detaliu despre persoana fizica sau persoana juridica. Factura a fost facuta pe firma, acum intrebarea este, ma impiedica acest lucru sa returnez mouse-ul? L-am folosit foarte putin, imi este greu sa ma obisnuiesc cu forma lui. Asa ca, respectand toate celalalte cerinte pentru RMA, cum ar fi factura + certificatul de garantie in colet, ambalajul original cu toate accesoriile, mouse-ul fara urme de utilizare, il pot trimite inapoi pe motiv ca nu imi place?

Nu e nimic batut in cuie, voi incerca sa ma mai joc maine putin cu el si vad daca ma voi intelege pana la urma cu el sau nu, dar trebuie sa stiu care e procedura la voi.

Multumesc!

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Salutare.

M-am uitat la pozele mouse-ului, si ca gamer care foloseste aceeasi clasa de "mouse scump" de ceva timp pot sa-ti spun sa-l pastrezi cu incredere.

Probabil ai folosit inainte de acesta ceva mai banal, un mouse d-ala "de aruncat" pe care ai dat 30 lei.
    Evident, la schimbarea radicala a formei mouse-ului dureaza un timp pana muschii din mana ta se obisnuiesc cu el.

Dupa o saptamana n-o sa mai poti pune mana pe un mouse banal fara sa te deranjeze, asa de mult o sa-ti placa al tau

---
    Cat despre RMA, din cate stiu nu sunt permise RMA-uri la comenzi pe firma ( se presupune ca s-a facut o investigatie de specialitate inainte de achizitionare ), dar s-ar putea sa gresesc.

Foloseste formularul de contact pentru a trimite un mesaj direct firmei ( aici pe forum mai suntem "si altii" )

http://www.mediadot.ro/contact

Junior Member MeHigh is on a distinguished road
    Ok, iti multumesc mult!

Ma voi mai juca cu el cateva zile, sa vad ce si cum. Cat despre ce mouse-uri am folosit inainte, cred ca nici eu nu vreau sa imi amintesc cate. Ultimele au fost SS Rival, Logitech G502, G402, deci nu vin de la mouse-uri ieftine, dar ai dreptate, trebuie sa imi acord putin timp sa ma obisnuiesc.

Daca nu pot sa fac RMA la un produs luat pe firma asta e, nu stiam pana acum.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Din nou, nu te lua dupa ce zic eu
    Sunt doar un client ca si tine...

contacteaza firma si vezi ce spun ei, e cel mai sigur !

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Salut MeHigh,
    Informatia se regaseste chiar in emailul primit de tine cu confirmarea comenzii. Este acel email care vine imediat dupa ce plasezi comanda. Citez de acolo:

Legislatia in vigoare se aplica persoanelor fizice. Asadar, dumneavoastra, consumatorul persoana fizica, aveti dreptul de a denunta unilateral contractul la distanta, in termen de 14 zile, fara penalitati si fara invocarea vreunui motiv.
    Deci numai clientii persoane fizice beneficiaza de cele 14 zile de retur.

O zi buna!

Reply to Thread