Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar

Poze vechi antice si de demult...

Facand ordine prin casa am gasit diverse fotografii (pe hartie) si am scos vechiul scaner prafuit din dulap. Surprinzator... mai merge:

Un mini-Wavetrex la 7 ani castigand locul I la o competitie de electronica pentru pionieri ( da, pe vremea lu' Ceasca ).
    Pentru cei interesati, am asamblat niste emitatoare radio din diode, tranzistori, rezistente si bobine. Singurel. Cu ciocanul de lipit... (Evident, dupa o schema facuta de adulti).

Tot inainte Vajnici Pionieri !
    In poza, a 6-a persoana Mihaela Ursuleasa, pianist de renume mondial, decedata in 2012 in conditii misterioase. Odihneasca-se in pace...
    Pe pozitia nr. 10, mini-Wavetrex, mr. Shorty guy... ca de obicei, cu camasa iesita din pantaloni si cravata de pioner stramba.

Putin mai tarziu, rupand o orga Vermona in doua...

Sau un pian cu coada scurta intr-un apartament de bloc, ocupand 30% din suprafata camerei...

N-a rezistat mult. Computerele au castigat.
    YEAH. TAKE THAT WINDOWS 95. I WIN.

Mai tine minte cineva LAN-PARTY-urile ?

Devoratorul de placi video AGP

Nu mai este cale de intoarcere... Service-ul PC de acasa.

....
    1000'ish de PC-uri asamblate, reparate sau facute tandari mai tarziu,
    subsemnatul.

Wavetrex Infinity

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    Dragute poze, te apuca o oarecare nostalgie .. Astia ale tablete-smartphoneuri si Apple Afon cred ca nici la literatura n-au invatat ca pe vremea aia iti trageai un selfie de calitate cu aparatul foto si stateai ''pe chat'' la discutie scriind de mana (OMG) scrisori apropiatilor (no way!?) sau clasic ieseai cu vecinii la o barfa amicala. E amuzanta pozitia aia de drepti (din poza cu diploma) ca la instructie, de o adoptai sa iesi ok .. sau mai era la moda freza cu carare gen Varciu sa te vada lumea ca esti stilat .. @Wavetrex tu poti macar sa spui linistit ca ai trecut prin scoala cu un folos si ca acum ai un servici ok de unde castigi un ban cinstit .. problema e cu altii care au trecut prin scoala ca gasca prin apa (sau au dat pas, mai simplu) si ''absolvirea'' i-a adus in postura de critici la masa la carciuma ''ciugulind'' de suparare ca fir-ar ea de tara, sa munceasca altii sa ma tina pe mine .

Scuza-mi incultura dar... cine-i "Vraciu" ?

Ultima data cand am urmarit mondenitatile romanesti a fost... hmmz, niciodata.

Nu Vraciu (ala e o tentativa de cantaret aparut in ultimii ani) Varciu .. Stii .. ala cu Pestrita cu plansul pe la tv era om mare in tinerete acuma e praf o arde pe scandal pe la Antena 1.

Mda.

Attached Images