Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13
    Senior Member dezaxat is on a distinguished road
    Hai sa-l reinviem si p-asta. CS:GO, tatut. Am avut o boala pe cs de cand era 1.5 si-l jucam la sala ca nu aveam net acasa.

DotA 2. Ma corupsesera unii intre timp sa joc LoL, am jucat o perioada, dar parca nu e acelasi feeling ca-n dota. E ca si cum ai juca starcraft 2 la single player. Adica la modu', ce rost mai are !? Dota a fost moba-ul meu de baza de cand aveam 13 ani si-mi spuneau unii pe la sala ca sunt dubios ca pusti. Pustii asa mici nu joaca dota.

Si starcraft 2 multiplayer. Intentionez sa-mi iau si ultimul patch aparut, sincer nu prea am mai jucat in ultimul timp.
    Sunt o oarecare combinatie intre shootero-stratego-moba-rpg-ist.

As juca un rpg, dar din pacate nu imi permite timpul sa dau banii lunar pe un joc in conditiile in care laptopul meu nu prea suporta nimic, fiind cu el prin tara. Ma joc doar prin weekend acum. Si mmo-uri moca bune nu prea stiu.

Vreun CS:GO-ist p-aici? Ce rank-uri aveti?

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Eu joc urmatoarele jocuri (ocazional, bineinteles):

1. Nosgoth
    - un joc destul de simplu si frumos din punct de vedere al graficii
    - este vorba de oameni contra vampiri
    - il gasiti pe steam
    - este online

2. Tera
    - este unul dintre cele mai bune mmorpg-uri care se pot gasi
    - grafica superba
    - gameplay usor de inteles, dar greu de stapanit
    - va recomand sa jucati varianta US (america) si nu EU (europa). Cel EU are relatie cu clientii foarte dezamagitoare, oricum nu aveti latenta si lag pe cel US

3. Smite
    - este un MOBA care in ultimii 2-3 ani a crescut enorm de mult si din punct de vedere competitiv
    - este cel mai frecvent joc pe care-l joc dintre toate in aceasta lista. De vreo 2 ani
    - comunitate chiar buna, insa cu cresterea popularitatii, cu siguranta vor veni si cei care vor face comunitatea ca cea de pe LoL
    - vi-l recomand cu caldura
    - voicepack-urile la uni zei sunt dea dreptul amuzante

4. LoL
    - ma joc foarte rar, insa ma joc
    - ma gandesc ca toata lumea a auzit de el si nu ar avea nevoie de prea multe explicatii

5. SkyForge
    - este un mmorpg care abia s-a lansat cu potential grozav
    - de vreo 2-3 zile l-am instalat, deci nu va pot spune prea multe despre el
    - grafica superba, gameplay destul de bun... destul de greu pana-l intelegi

6. HeartStone
    - un joc cu carti foarte distractiv care la prima vedere pare usor, insa in timp iti vei da seama ca este destul de greu
    - sunt vreo 9 clase de jucat
    - popularitatea jocului este mare
    - am reinceput sa-l joc ceva mai mult
    - are o tenta amuzanta

7. Naruto shippuden ultimate ninja storm 3 full burst
    - seama cu mortal kombat, insa mi se pare a fi ceva mai bun
    - sunt un fan al acestui manga si de aceea il joc
    - faceam pariuri cu colegii de camera: care pierde de x ori, cumpar x beri

8. DyingLight
    - un joc postapocaliptic cu zombie. Ce ti-ai putea dori mai mult?
    - un gameplay si storyline care te vor lasa cu gura cascata
    - un fel de GTA V, insa cu zombie
    - grafica care nu orice calculator ar putea s-o duca lejer...

9. FarCry 4
    - grafica care nu orice calculator ar putea s-o duca lejer...
    - nu m-am jucat prea mult, deoarece nu am timp

10. Game of Thrones
    - recent am terminat serialul si am zis sa vad cum este seria de jocuri (sunt mai multe parti)
    - storyline-ul ti-l faci tu, adica vei lua tu deciziile importante si replicile dorite
    ex.: cineva vrea sa atace tabara, insa tu esti cu un prieten mai aproape de soldatii rai. Ce vei face: iti vei salva prietenul sau vei anunta restul taberei despre capcana?
    (exemplu banal)
    - grafica decenta
    Din toate aceste jocuri, a mai ramas doar Smite, Just Cause 2 (astept sa apara 3-ul) si de cand stau in chirie, am inceput sa joc Fifa 2015 cu bajetii. Merge bine cu o bere si cu limbaj deschis )
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Senior Member mita2010 is on a distinguished road
    Schadenfreude, daca esti fan MMORPG pot sa-ti recomand cateva jocuri:
    TERA si Archage am jucat 2 saptamani nu se merita, TERA are grafica dar devine plictisitor, devine ca un PFS, harta limitata etc...
    Poti incerca
    1. Echo of soul, un joc bun lansat 2015, pvp placut, grafica buna,
    2. AION,
    3.C9- un MMORPG action, foarte interesant, pvp 9+, grafica buna, aduce ceva nou fata de celelate mmorpg , pacat... ca sa faci level trebuie sa repeti si sa repeti instantele ca totul se petrece in ele, devine plictisitor dupa o vreme.
    4.Vindictus , Rift , LOTR, jocuri de duzina zic eu dar merita sa arunci o privire
    5. Chiar daca nu este un MMORPG , league of legends jocul care mi-a rapit cel mai mult timp si nu pot juca altceva , este MOBA si doar un joc se merita sa joci din acest gen ideea este la fel.
    6. Celebrul Guild Wars 2 , NR.1 cica, este "gratuit" l-am incercat acum 1 saptamana , un joc depasit, ca WOW-ul , zic sa-l incerci dar eu dupa 10 de ani de wow nu l-as mai juca.
    7. Mult asteptatul Blade and Soul lansare 30.oct.2015, joc asteptat in Europa de ani buni, vom vedea ce chinezarie este.
    Acum sa-ti zic cele 2 jocuri dupa parerea mea care vor depasi tot ce este pe piata la ora actuala.
    1. Black Desert - Pearl Abyss, un joc care mi-a atras atentia si il voi incerca, se va lansa la sfarsitul anului 2015, inceputul lui 2016, un joc foarte cerut in Europa, se fac eforturi foarte mari in olanda pt a pune in aplicare jocul, din pacate in Rusia l-au lansat deja si se bucara de un succes extraordinar,
    2. Bless Online - acest joc din prezentare m-a uimit , este ceva ce nu credeam ca am sa vad si joc de 25 ani, 10+ la prima vedere, lansarea in 2016, Acest MMORPG din ce m-am documnetat eu are si niste cerinte extreme din categoria MMO online : I5 760, GTX560, 4gb ram, asta ar fi recomndat cerintele reale ar fi I5 3 gen, GTX 750, 8GB RAM, la fel si Black desert care cere un GTX650, 6gbram.
    Dar Bless online se va lansa pe la mijlocul anului 2016 MMO care foslosete Unreal Ungine 3, este nr.1in Korea , poti sa vezi gameplay pe youtoube.

Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2