S-a incheiat si MWC 2012 si tot nu am vazut nici urma de Samsung Galaxy S III sau macar de un indiciu din partea celor de la Samsung. Iata ca acum apar si niste zvonuri noi, cu privire la debutul acestui telefon luna viitoare. Informatiile vin de la ZDNet Korea, care citeaza agentia de advertising Cheil, un partener de baza pentru Samsung.

Aflati si ca Galaxy S III va asociat Olimpiadei din Londra din acest an si va avea diferite promotii legate de acest eveniment sportiv. Urmeaza o campanie uriasa de marketing in Marea Britanie si nu numai, daca ne luam dupa sursa apropiata de Samsung. Ultimele zvonuri indicau ca noul smartphone va avea un procesor quad core Exynos, spate ceramic, ecran 1080p de 4.8 inch si o camera de 8 megapixeli. De asemenea, terminalul va rula Android 4.0, va suporta conectivitate 4G LTE si va avea si o camera frontala de 2 megapixeli.

Daca totul merge OK pana pe 1 mai am putea avea primele unitati Galaxy S III in Romania si am putea sa ne dam seama cam ce directie a luat Samsung pentru acest an. Deja competitia se anunta intensa, Huawei, LG si HTC prezentand deja primele telefoane quad core la MWC 2012. Presiunea este mare pentru creatorul seriei Galaxy si asteptam sa vedem ce ne vor oferi coreenii.