Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Pasarin Vlad is on a distinguished road

Stick de memorie defectuos...cred.

Dupa cum spune si titlul, cred ca am un stick de memorie defectuos. Am avut la inceput o placuta de 4GB RAM Corsair la 1600 Mhz si mergea bine pe Windows 8.1. Dupa o vreme am mai cumparat inca o placuta la fel si am adugat-o la configuratie. La inceput n-am avut nicio problema doar ca dupa o perioada am inceput sa am BSOD-uri destul de dese. Am zis ca poate o fi de la drivere proaste sau altceva si pana la urma am instalat Windows 7( pt. ca in Windows 8 nici nu mai intra, imi dadea BSOD din start)si n-am mai avut BSOD-uri, dar mi se opresc din senin browserele(cele pe care le am eu, Chrome si Mozilla). Am rulat Memtest86+ si astea sunt rezultatele:

Prima placuta de memorie.

A doua placuta de memorie.
    Cred ca voi duce placuta de memorie la service. Voi ce credeti?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Service.

Nu are voie sa dea nici macar o singura eroare d-aia cu rosu.

Ai incercat ambele in acelasi slot ( cu memtest ? ). E posibil sa fie soclul, asigura-te ca faci testul in exact aceleasi conditii.

Junior Member Pasarin Vlad is on a distinguished road
    Da, le-am pus in exact acelasi slot( al doilea din stanga). Ba chiar am facut un test si cu ambele deodata si am avut parte de erori, toate in aceleasi conditii. De cand am scos placuta cu probleme, nu mai am probleme cu browserele. Pana la testul 6 adunase deja vreo 6000 de erori.