Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 31 to 40 of 40

Thread: Formular retur

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Da chiar...

Daca tot zici ca esti in domeniu, te pricepi, etc.
    Ai curajul sa o desfaci si sa incerci sa pui o pasta termoconductoare proaspata pe ea ?
    Poate chiar asta e problema, nu face contact coolerul cum trebuie cu GPU-ul, probabil aplicata pasta prost (din fabrica) si are ceva zone localizate pe suprafata unde se incinge prea tare si mor shaderele din zona aia...

Din cate stiu eu placile gigabyte nu au nici un fel de "sigilii" pe suruburi, asa ca ai putea lejer sa scoti cooleru ala windforce, sa-l cureti, sa pui o pasta proaspata si de calitate si sa-l pui la loc.

Poate ca acolo la service au aer conditionat si la ei nu s-a manifestat... naiba stie

Esti cumva -relativ- aproape de Fagaras ? Si ai masina ? Poate te-as putea ajuta io direct cu problema asta daca da...
    Altfel, chiar nu stiu ce sa zic, e enervant cand servicurile autorizate refuza service-ul Si din pacate nu e vina firmei vanzatoare...

Imi pare rau ca ai avut ghinionul asta. Am mai patit-o si eu... in trecut (cu alte chestii)

Junior Member xeleron is on a distinguished road
    Salut,tocami ce am venit de la munca,deci scuza ora,curaj am,n-am voie sa o desfac fiind o placa in garantie.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Teoretic nici overclock n-avem voie sa facem fiiind produsele in garantie, totusi se face in mod uzual.

Si daca nu se rezolva nicicum cu garantia, nu mai ai nimic de pierdut, nu ?
    Alternativ, poti vinde placa "second hand cu garantie"... cine stie poate altuia nu-i face nici o problema si pur si simplu placa nu te place pe tine (glumesc, evident, dar.. am vazut chestii si mai ciudate la viata mea)

Totusi, nu pot decat sa-ti urez succes sa gasesti o solutie!

Buna ziua domnilor,revin si eu la DVS pentru a va cere indrumari cu procedura de rambursare a banilor/inlocuire a produsului intrucat DVS/Esc euro service center nu ati repsectat termenul legal de 15 zile de reparatie al produsului.Mentionez ca data oficiala a terminarii celor 15 zile este maine,insa va scriu acest mail fiindca in urma conversatiilor telefonice legate de placa video(care intr-un final a fost declarata defecta),placa este trimisa spre furnizor si dansii astepta un raspuns de la acesta,iar acesti pasi ma indoiesc (,) ca se vor executa suficient de rapid incat ca placa sa fie livrata maine/sambata.Va multumesc

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    xeleron, ti s-a raspuns deja la intrebarea ta la cateva minute dupa ce ai postat aici. In termenul legal, chiar pe 03.06.2015.

Salut Bogdan,daca tot te-am prins aici,am primit acel email imediat dupa telefon(dupa ce am postat),cu procedura si un nr de factura ce aparent reprezinta suma rambursata de magazin pentru placa video.Problema este ca eu am facut o alta comanda telefonic si i-am spus domnisoarei de la call center faptul ca banii se afla la dvs si ca trebuie luati de acolo.I-am spus acel nr si dansa a spus ca cei de la financiar(sau ceva de genul) se vor ocupa de asta,ma intreb si eu,nu trebuia sa fiu contactat cumva in legatura cu acest aspect?Nu de alta dar pana acum comanda apare ca fiind o comanda normala ce urmeaza sa ajunga maine si n-as vrea sa ma trezesc cu placa video la poarta cu pretentia sa o platesc din banii mei(din nou).

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Te-am rugat intr-o postare anterioara sa discuti exclusiv cu colegii mei si am detaliat de ce. Intervetia anterioara se dorea doar sa clarifice "termenul legal" la care faceai referire. Discuta cu colegii mei te rog.

A venit placa,insa e varianta cu 2 gb,iar pe factura figureaza cea cu 4.Sper ca nu va fi o problema in viitor.

Reiau ce am spus mai sus:

Discuta cu colegii mei te rog.
    Asta daca vrei sa te asiguri ca nu sunt "probleme" pe viitor.

Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4