Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 40

Thread: Formular retur

Junior Member xeleron is on a distinguished road
    pe numarul de telefon raspunde o domnisoara care este pe comanda fiindca la adresa dansei a fost livrata unitatea,deci era necesar ca datele de contact sa fie facute pe ea.EU am plasat comanda fiindca eu am configurat unitatea si eu sunam inapoi pentru ca ei sunt habarnisti.In ceea ce priveste cele 14 zile,a fost greseala mea,imi imaginam ca sunt 14 zile lucratoare,fiindca daca dvs observati calendarul comanda a ajuns inainte de pasti,din cate stiu 1 din zile nu era lucratoare,in fine,apoi suna-l pe curier care face preluari doar dupa ora 12 cand eu sunt plecat.
    Este ok ,accept greselile mele si lipsa timpului si accept garantia(i-am transmis si doamnei Mihaela).Cum mailul a fost trimis astazi,29.04.2015 dupa legislatia in vigoare dvs aveti 15 zile calendaristice sa raparati placa daca nu ma insel,incluzand timpul de livrare.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    pe numarul de telefon raspunde o domnisoara care este pe comanda fiindca la adresa dansei a fost livrata unitatea,deci era necesar ca datele de contact sa fie facute pe ea.EU am plasat comanda fiindca eu am configurat unitatea si eu sunam inapoi pentru ca ei sunt habarnisti.In ceea ce priveste cele 14 zile,a fost greseala mea,imi imaginam ca sunt 14 zile lucratoare,fiindca daca dvs observati calendarul comanda a ajuns inainte de pasti,din cate stiu 1 din zile nu era lucratoare,in fine,apoi suna-l pe curier care face preluari doar dupa ora 12 cand eu sunt plecat.
    Daca trimiteai produsul inca de cand ai plasat primul ticket (09.04.2015) el ajungea cu siguranta la timp la noi si acum aveai banii returnati sau alta placa video. Ai preferat sa complici lucrurile, nu ai trimis produsul la timp si mare parte din ce ai spus pe threadul asta au fost informatii gresite (ca sa nu zic minciuni). In plus, desi incerc sa te ajut, esti ironic fara a avea un motiv anume: ca nu cumpar de la MediaDOT, habar nu am de proceduri si ce acte se cer la retur, asta desi dupa cum am detaliat totul a fost clar inca de la inceput.

Apreciez pe final asta:

Este ok ,accept greselile mele si lipsa timpului si accept garantia(i-am transmis si doamnei Mihaela).
    Duipa tot ce ai spus aici pe thread, in sfarsit o informatie corecta si adevarata. Ma bucur totusi ca ai reusit sa intelegi.

Cum mailul a fost trimis astazi,29.04.2015 dupa legislatia in vigoare dvs aveti 15 zile calendaristice sa raparati placa daca nu ma insel,incluzand timpul de livrare.
    Cu siguranta coelgii de la service iti vor raspunde in cele 2 saptamani legale. Poti sta fara griji

Seara buna!

Imi cer scuze daca am fost rautacios,nu asta a fost intentia mea,dar sunt intre ciocan si nicovala practic sunt prins intre magazin si niste oameni care au crescut la tara si au alta mentalitate,ei au impresia ca eu/voi am incercat sa-i intep(daca intelegi ce vreau sa zic) ca vai am luat pc de 36 de milioane si nu merge ca mai bine mergeau la ***** sa ia un rebut d-ala ansamblat din ce nu s-a vandut etc etc si vorbe delea daca nu rapara magazinul sa-mi platesti placa si plm ,iti dai seama ca e stres pe mine doar pretul placii e mai mare decat castig eu pe o luna de munca.Oricum,asa ca fapt divers,placa este un model foarte prost,citind magazinele din strainatate observ ca e un dezastru
    http://www.amazon.com/Gigabyte-GDDR5...DateDescending
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16814125490
    interesant este faptul ca majoritatea specifica exact aceleasi probleme semnalate de mine,adica placa este moarta din fabricatie(doar a venit in sigiliu),ceea e putin dubios in conditiile in care e varianta OC care se presupune ca e testata mai riguros.

Mi s-a raspuns din partea service-ului ca placa video functioneaza in parametrii si ca imi face retur pe banii mei!CUm este posibil asa ceva Mediadot cand eu am atasat videoclipuri cu comportamentul GPU in prima pagina,mai ales ca aceasta a fost testata pe mai multe configuratii si face exact la fel?Este inadmisibil asa ceva,solicit poze/filmari cu comprotamentul placii video testat in service,nu doresc sa vina inapoi si sa v-o trimit din nou!
    Edit:de ce in caz de garantie platesc eu transportul inapoi?
    Editaca placa video vine tot defecta voi filma comportamentul acesteia in urma testelor precum si filmarea cu configuratiile pe care v-a fi testata.Daca placa manifesta aceleasi defecte ma voi documenta si ma voi adresa OPC daca exista clauze ce privesc livrarea unui produs in continuare defect,pe banii mei.

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Dupa ce ti-am citit si eu plangerea am o nelamurire... Cine ti-a spus sa tii placa aceea flamanda la o sursa de doar 500W?
    Placa consumand ~230W (in load), iar procesorul tau avand un consum in load de ~162 + restul componentelor ajungand la un total de ~+400W. Tu iti tii sursa aia in full load ceea ce nu este indicat... cred ca asta ar fi problema la tine, ti-ar trebui o sursa de vreo 600W

Aici ai consumul procesoarelor daca nu ma crezi:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...00-4300_8.html

Nu cred ca dvs intelegeti problema,placa manifesta aceleasi simptome SI PE ALTE CONFIGURATII.Cat despre linkurile date de dvs,consumul este per sistem,si nu doar al procesorului.Oricum,e o sursa de 500W cu randament 80%,nu vad de ce ar avea probleme cu un consum estimat de 400W in load.

In celelalte configuratii, care a fost cea mai mare sursa?

A fost un corsair cx600 (nu stiu ce versiune) cu un i7 2600.
    Nu am filmat comportamentul placii cu alte configuratii fiindca nu vroiam ca ei sa spuna ca placa este instabila datorita faptului ca se foloseste pe alte piese decat cele comandate de la ei astfel ca filmuletele sunt cele cu configuratia initiala.Oricum nu vad de ce punem in continuare sursa in discutie fiindca,chiar si la 400W sursa nu este intr-un load care sa o puna in pericol,dar chiar si asa,revenind la teste,Furmark in mod normal nu impinge si procesorul,asa ca excluzand consumul lui ma aflu cu mult sub.O alta problema pe care baietii de la service nu au mentionat daca au rezolvat-o este flickeringul pe D-sub,oricum sunt tare curios cum se prezinta placa video cand vine inapoi,de data asta vom testa placa video +sursa la multimetru in load.

http://www.anandtech.com/show/7400/t...at-asus-xfx/20

Consumul in load cu un CPU de 130W tdp estimat.
    Oricum placa ceda si in jocuri gen ets2/fifa 13 dupa 2 minute,jocuri care nu sunt capabile sa impinga asa gpu la limita.

Sursa pe care o detineti poate duce un maximum de 400W... cam atata va consuma tot sistemul... daca tot asa se comporta si cand o primiti, atunci cand veti suna la service, intrebati ce sursa au folosit...
    Si da, sunt de acord, e o mare prostie sa platiti transportul dvs.

O seara cat mai placuta va doresc!

Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast