Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Inceput

Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar

Inceput

Buna ziua comunitate!

Dupa cum stiti cativa dintre voi, am inceput si eu la randul meu sa ajut cu cate un sfat la wishlist-uri, dar nu mereu erau bune si de asta m-am gandit sa va cer ajutorul.

As dori sa-mi dati niste sfaturi in legatura cu ceva documentatie care sa ma ajute pe viitor sa pot face un wishlist ca lumea.
    Daca aveti ceva site-uri sau cunostiinte care ati vrea sa le impartiti cu mine, v-as fi foarte recunoscator.

As vrea in special sa invat cum stau lucrurile cu surse si placile de baza.

UP

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Vazusem un video acum vreo 2 saptamani facut de un tip expert in arte martiale.
    L-au intrebat unii daca e posibil sa inveti arte martiale citind din carti si vizionand filme.

Raspunsul a fost, evident... NU.
    De ce ? Simplu... ai nevoie de PRACTICA, nu de teorie.

In cazul intrebarii tale, desi domeniul e total diferit, raspunsul e asemanator... nu, e cam greu sa inveti sa faci computere bune numa din teorie. Trebuie sa si practici, sa le pui in functiune, sa vezi cum se comporta, ce cu ce merge mai bine, mai rau...

Iti recomand sa incerci sa te angajezi la ceva firma care are service PC, nu conteaza ca au un salariu de 2 bani... nu tre' sa iesi la pensie acolo. Ai sa ai ocazia sa lucrezi cu zeci sau sute de computere cu tot felul de configuratii... vei invata mai mult decat te-ar putea invata oricine pe internet sau orice documentatie.

Exact ca si cu artele alea martiale, fara practica nu inveti nimic.

Ok, am inteles.
    Multumesc pentru sfat