Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Cool Canti la ceva intrument, ceva formatie?

In primul rand as dori sa spun ca astept raspunsul fiecaruia la intrbarea acestui Thread; deoarece mi-ar placea sa schimbam descoperiri, experiente folositoare, etc. de genul, intre noi.

Acesta este mesajul/comentariul meu:
    Mentionez faptul ca sunt "fanfarist" cant la un intrument numit basfligorn (cel din imagine); este un intrument de suflat, leaga sopranul si basul, adica este tenorul (baritone), este destul de greu sa canti la el, la ora actual detin 1an experienta, imi place si mi-ar placea sa stiu la alti cum li se pare si cum e in formatia in care canta s-au cum e sa canti singur.

(daca este ceva in neregula cu acest Thread, va rog comunicati si am sa iau actitudini)
    Last edited by SoWeR; 15-03-2015 at 23:13. Reason: Corectitudine in ortografie.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Teoretic stiam sa cant la pian, dupa 8 ani de scoala de specialitate, dar nu m-am mai atins de o clapa de mai bine de 15 ani asa ca banuiesc ca nu mai stiu nimic.

Dar, cu timp disponibil si rabdare, as putea reinvata...

Cine o fi asta ?

Pe gagiu' asta il mai recunosc... :P

.....
    In final, pianu s-a dus, a fost inlocuit de... surubelnita \o/

(A se observa disketele de 3.5" care inca erau la ordinea zilei acum 15 ani cand a fost facuta poza asta)