Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
    Junior Member eucdi is on a distinguished road

Adaptor 3 pini ventilatoare

Nu am decat un singur port de 3 pini pentru ventilator pe placa de baza inafara de cel de 4 pini pentru cpu. Daca folosesc un adaptor 3pini female care intra in placa de baza la 3x3pini male pentru ventilatoare se vor mai regla automat in functie de temperatura? Ar fi si alte probleme?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Te intrebi insa daca acel header de pe placa de baza duce 3 ventilatoare deodata ? Mai mult ca sigur nu... si reusesti sa scoti putin fum din ea...

Iti recomand asa ceva:

Daca vrei mai sofisticat, cu control de temperatura... exista o serie de produse comerciale care fac asta, se infig deobicei in față in loc de CD...

Junior Member Akatori is on a distinguished road

Cum se numeste acel conector ?

Am si eu nevoie de mai multe porturi pentru a conecta mai multe ventilatoare dar am doar 2 pe placa de baza ( 1 pt coolerul de la procesor si 1 pe care am montat deja un cooler ) am o sursa sirtec de 400 w 80+bronze . Ma poate ajuta cineva ?

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Akatori, ti-am raspuns deja pe thread-ul dedicat (LINK) si astepam feedback de la tine. Nu crezi ca e de bun simt sa continui conversatia si acolo ca ne-ai cam lasat asteptand ? Sau e mai bine decat sa ne raspunzi sa intrebi prin prin toate partile? In fond doar vrem sa te ajutam.