Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Hahaha... nu
    Dar acum inteleg ce ai tu pe hardurile alea cu bad-uri :P

Junior Member KodrutZ is on a distinguished road KodrutZ's Avatar
    Partial adevarat, recunosc. Ce mi-e mie cel mai frica sa nu pierd e colectia de muzica lossless.

Aha

Ei, undeva la categoria aia ma incadrez si eu... si la multe alte categorii asemanatoare :P

Complet offtopic, am vazut ca sintem "colegi" ca sa zic asa si pe freelancer.com. Mai activezi pe acolo? Au luat-o in picaj rau de tot de cind i-au preluat si pe scriptlance. Mie de atunci mi s-a pus pata pe ei si nu ma mai agit. Oricum de vreo citiva ani buni lucrez direct cu 1-2-3 clienti maxim si cu asta basta.

Invazie de indieni, colcaie ca viermii pe fiecare proiect.

Am activat foarte putin acolo sa spun drept... am luat exact 2 proiecte care s-au transformat ambele in job de durata.
    Actualul job deja o tine de peste 2 ani... a cam incetat sa fie "freelancing" de mult Tot de acasa lucrez, insa m-am cam insurat cu proiectu' se pare, asta fac de dimineata pana seara ( sau de seara pana dimineata ).
    Si dupa cum vezi din carnatu' de hardware din semnatura mea, merge binisor

Ce stii sa faci ?
    Chiar cautam oameni :P

Eu sint mai mult scriitor in momentul de fata, chiar daca la un moment dat in trecut m-am ocupat si de tutoriale de Photoshop (de la zero, script, captura, editare)/Windows/Plesk si alte povesti. Am fost rater pentru Google prin Lionbridge vreo 5 ani (corectat traduceri automate, flaguit spam, offensive stuff, treburi de-astea), dar marea mea dragoste au fost review-urile de soft/joace. Am facut asta vreo 6 luni angajat la Softpedia si pentru Download3000 nspe ani, inca mai colaborez cu ei la alte proiectele mai mult sau mai putin legate de review-uri. Momentan cam dormitez ca news editor pentru Notebookcheck. E cam plictisitor, dar platit cu muuuuult peste ce vezi de obicei in ofertele de gen pe net (din cauza indienilor cred ca a scazut media sub $1 USD/100 de cuvinte, lol, si mai vor si originalitate si engleza academica unii cu un asa pret mizerabil).

Ca o concluzie, daca e ceva tentant de content writing/research dar nu numai, poate m-as baga.

Ah, am inteles, deci nu programator.

O sa fie categoric nevoie si de oameni sa scrie documentatii si sa faca prezentari, insa inca suntem prea mici ca sa fie nevoie de o persoana dedicata pentru asa ceva.

Oricum, mersi de informatii, o sa am in vedere :P
    Orice se poate intimpla in viitorul mai mult sau mai putin apropiat !

Pana atunci, succes cu hardul sa nu capete alte bad-uri

Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2