Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 35

Thread: My XtremPC 2013

Greu sa te lasi de asta! Si eu ziceam acum vreo 2 ani, cumva obligat de lipsa de spatiu, ca voi renunta la desktop in favoarea unui laptop mai rasarit de 17" si ca nu mai cumpar la fiecare 12-18 luni cate un alt sistem ca sa raman "la zi". Cam o luna a tinut planul asta, urmatorul pas a fost monitor de 24" fata de 22", placa video mai buna (7870) si de acolo... potopul cu 4770k, Philips ambiglow de 27" si toate celelalte jucarii, care, desi nu-s top top m-au costat ceva banuti.

Din pacate, timpul trece, mai imbatranim si prioritatile se mai schimba. Poate totusi vedem un xpc 2015
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Intel I7 4770K, Gigabyte Z87 G1.Sniper, Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 1600mhz, Gigabyte G1 GTX1060 OC, Intel 530 120Gb, Seagate 1tb 7200.64 sata3, Fractal Design R5, Logitech K740, Corsair M60

Senior Member doru_bm is on a distinguished road
    Da , e foarte adevarat ca e greu sa te lasi...
    Dar cand ajungi sa nu te mai atraga atat jocurile, si te joci doar o ora -doua pe saptamana ...e din ce in ce mai posibil orice...

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    @doru_bm felicitari pt "frumuseatea" asta de PC si sa-l stapanesti sanatos. Ca monitor QHD ai putea arunca o privire la asta http://www.mediadot.ro/monitoare-led...30-pivot-negru, evident casa si masina au prioritate ca sa nu se oftice gagica.

Ms @leo.messi22
    Cunosc monitorul ..., ( era in lista mea de "urmariri" pana imi era si PC-ul in hobby-urile mele...);
    Din fericire , odata cu stingerea acestui hobby mi-am dat seama ca si ce am, e mult peste nevoile mele actuale...

Acum, dimpotriva , chiar ma bucur ca nu am facut trecerea pe 5960X , pe un Asus Rampage V Extreme si 16GB DDR4 la 3000Mhz ...pe care ma "manca " destul de tare sa le si comand nu de multa vreme ...( pe langa cele trei componente ( proc+placa baza+memorii, mai vroiam sa schimb raid-ul 0 de ssd -uri cu ceva SSD-uri mai mari ca si capacitate si mai bune -850 pro )

Dupa multi ani, din pacate ( si fericire in acelasi rand) nu ma mai impresioneaza absolut deloc acum nimic din "bunaciunile" PC... ( Nu credeam vreodata sa ajung aici... )
    Chiar daca am posibilitate financiara , nu as mai baga nici macar 100 ron in PC acuma...

Alfel , pt cine e pasionat de jocuri ( joace cum imi place mie sa spun ) si PC-uri performate, recomand cu placere sa-si ia ce e mai bun ... Ai o satisfactie mare sa vezi ca poti rula orice cat mai bine!

Member celmaitarero is on a distinguished road celmaitarero's Avatar
    Bine ca ai pus "ghetele" in cui!
    Slalom printre cretini....zi de zi......

Recunosc ca m-a ajutat si despartirea de forumul pcg ... Alfel , in momentul asta , sigur eram "impins " orbeste sa am deja si eu o platforma 2011-3 ...chiar daca nu aveam la ce o folosi la adevarata valoare...
    Ceva vreme, o sa fiu eu "spectator" la altii la noile aparitii ...

Luna trecuta de ziua mea , cred ca a fost ultima tentativa, si pana la urma am reusit sa renunt definitiv la un upgrade pe 2011-3 cand am primit o reducere frumusica cu ocazia zilei de nastere de la un magazin online la produse IT;

@celmaitarero
    Bafta ... , daca inca tie nu s-a stins pasiunea pt IT

LE: Inca si acum primesc mesaje ale unor fosti colegi de forum ...de genul astuia primit ieri : ( mesajul de ieri era doar de la salut in jos )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	ps.jpg‎
Views:	153
Size:	8.3 KB
ID:	3808  

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Cat de nou si puternic iti e computerul nu e relevant...

Io postam pe forumuri folosind o legatura Dial-Up si un computer 486 cu Windows95 si Netscape.
    Aproape 20 ani mai tarziu inca fac asta. De ce ? E un hobby, atat...
    Cat timp iti face placere sa "dai din taste", sa interactionezi cu alti internauti, sa mai acuzi pe cate unu si pe altu ca e troll sau sa fii la randul tau un pic de troll, "just for the lulz", e ok

As vrea ca mai multi oameni sa inteleaga faptul ca internetul e internet, si atat. Oricat de "aprinse" ar fi spiritele oriunde pe net, la urma urmei cand te-ai ridicat de la tastatura, totul "dispare". E o lume paralela... nu iti afecteaza "viata" in vreun fel. E o deconectare de la realitate.

Merg sa ma deconectez si eu putin de la internet ca vad ca a iesit soarele :P

Quote Originally Posted by wavetrex View Post
    Cat de nou si puternic iti e computerul nu e relevant...
    Absolut perfect de acord

LE: Si la Baia Mare e numai vreme buna de iesit...
    Deocamdata saptamana asta incep cu ... schimbul uleiului la caruta, filtrelor de ulei, de aer , de motorina , a reinnoirii politei anuale RCA , a platii impozitului pt locuinta /caruta, a platii rovinietei pe urmatorul an ... inlocuirea anvelopelor de vara ( si foarte posibil achizitionarea a doua anvelope noi pe spate )

Interesant, dar totutsi, nu sunt jocuri,programe sa necesite atata putere, (dupa cate stiu eu, daca sunt zim, te rog, sunt curios) si atunci la ce atata investitie si putere?

Jocurile ma interesa sa mearga cat mai bine...
    Acum ma mai joc doar BF ocazional.

Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast