Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member mita2010 is on a distinguished road

Thumbs up Black fraier day 2014

Singura speranta o mai am la voi... cel mai prost bf ever, am asteptat 5 luni acest BF, cu gandul sa iau un sistem gaming pana in 2000 lei , in special I5 4590, 8gb ram, o carcasa si o sursa cat de cat, o placa de baza cu 4 sloturi acolo ram si o placa video acceptabila , dar din pacate acum numai ies calculele, s-au scumpit mai mult....
    Daca mai este cineva pe aici si sa radeti un pic dau exemple acum
    DE MARILE REDUCERI Blackfraier 2014: i5 4590 este la 940 lei la pc ****** ..... (pisicute)

Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Vorbesti de ACEST procesor?
    da ma refeream la rivalii vostri (pc. gar,,,) cat au mai ridicat la pret, oricum f slab BF anul asta poate mai e ceva vinerea cealalta

Junior Member Oblivion is on a distinguished road Oblivion's Avatar
    Fara sa fac reclama dar, emg a dominat BF'ul anul asta. Daca nu ai luat de acolo cat au fost reducerile alea masive, pacat. Nici eu nu am facut'o. Si acum am vorbit cu cineva si mi'a spus ca voi, mediadot, nu o sa mai organizati. Ca el are..."surse sigure".

Pacat

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    da ma refeream la rivalii vostri (pc. gar,,,) cat au mai ridicat la pret, oricum f slab BF anul asta poate mai e ceva vinerea cealalta
    Intrebam pentru ca la ei cu reducere "masiva" de BF era mai scump decal la MediaDOT cu pret normal, asta daca informatia ta de pret este corecta.
    Fara sa fac reclama dar, emg a dominat BF'ul anul asta. Daca nu ai luat de acolo cat au fost reducerile alea masive, pacat. Nici eu nu am facut'o. Si acum am vorbit cu cineva si mi'a spus ca voi, mediadot, nu o sa mai organizati. Ca el are..."surse sigure".
    Pai poti sa o faci acum de la MediaDOT, site-ul e negru .... te simti ca la Black Friday. Acum serios vorbind cred ca e important sa oferi preturi corecte si bune tot anul nu numai 1 zi (de Black Friday). Cu siguranta la MediaDOT gasesti preturi OK tot anul, vezi procesorul de mai sus mentionat de mita2010.

O seara buna!

Stiu ca sunt ieftine, dar nu sunt in dispozitia necesara sa dau pe un sistem midd-range ( i54460 & R9270 si restul componentelor ) 2500-2600RON. Mai ales ca ieri pe emg il luam la 2100-2200 (asta cu gtx 760 care era la 699RON ). Problema e ca sunt pe la jumate cu banii si cand am venit de la facultate jumate din stocuri erau epuizate. Si parca vreau sa'l iau dintr'o bucata, decat o componenta azi, cealalta peste 1 luna. O alta problema pe care o am e ca nu stiu sa tin de bani. Cand ii am in mana intru in ei, nu strang. Prostia mea..

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Cand ii am in mana intru in ei, nu strang. Prostia mea..
    Tocmai de aceea e bine sa-l iei pe bucati, asa nu intri in bani. O placa video azi, o placa de baza maine, pana strangi de un PC

Oblivion - nu stiu ce ai vazut tu pe **** Unitati la 2.200 lei i5 cu gtx-760 la banii astia.
    Vorbesc numai de Platforma INTEL 1150 - Aproape toate Unitatile au :
    1. placi de baza la 190 lei, extrem de slabe iesite deja din uz, b85 - H81 e varful lor
    2. folosesc Carcase+sursa delux, foarte proaste (surse no name)
    3. Majoritatea ofera 2x4gb ram asta in cazuri foarte bune in general sunt cu 4gb ram (care mai poti adauga tu inca 4 gb ram cu 160lei - in 2 ani trebuie sa schimbi ramii clar sau placa de baza.
    Dar oricum nu stiu ce ai vazut sicer, chiar sunt curios. Ati faci oriunde i7 la 2200 lei daca vrei.

Nu sistem deja asamblat. Alea's frectie la picior de lemn. Sistem pe bucati. Si crede'ma ca stiu ce am vazut.
    I5'ul era la 599 lei, 760'ul la 699 lei ( si nu cu turbina, ci aia de la asus ), 8gb la 275 ( kingston, dual, radiator, nu balarii de single crucial sau alte alea ) 1tb la ~180 ( seagate, nu toshiba )
    Da, placa de baza H81, cu un update la bios merge ca unsa cu i5'ul ala.
    Carcasa zalman z1 la 129 lei.
    Un forton hexa la 160 lei.
    Calculeaza.
    N'am facut poza ca iti cadea capu' cand vedeai preturile alea.
    SSD de 120gb de la kingston, 99 lei. Pe care nu l'am bagat in sistem, dar merita fiecare leu.

Plus ca n'ai nevoie de i7 in jocuri. Fata de i5 scoate cam 5 fpsuri in plus, la o diferenta de 6-7 milioane nu merita.

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast