Reply to Thread
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 41 to 46 of 46
    Moderator Emil is on a distinguished road Emil's Avatar
    Nu se poate o romaneasca si sa tai cablurile de care n-ai nevoie?
    ----------------------------------------------------------------------------
    Mobile Monster:
    ASUS ROG G751JT

PC:
    Procesor: i5-4460
    Placa de baza: AsRock H97
    Placa video: R9 270X
    RAM: 12 GB

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    LOL !

O sa incerc runda a 2-a in ceva mai incolo, trebuie s-o gandesc profund... ca e aglomeratie mare in saraca carcasa. Desi... nu prea vad rostul, NU are geam, nu se vede nimic in ea...

SeVeN, e carcasa recomandata de tine, CoolerMaster N200.

Sunt convins ca se poate face un mini-computer de "gaming" excelent in ea:
    - Placa de baza + Proc + Memorie
    - 1 bucata SSD
    - Placa video
    - Sursa modulara care are prins doar cablul catre SSD si catre placa video

Nu ce fac io acolo, j'de mii de cabluri in toate directiile... 5 SATA-uri, etc.

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Quote Originally Posted by wavetrex View Post
    SeVeNe, oare cum ai face tu WM in situatia asta:

Sursa ne-modulara, cu:
    - 1 x ATX 2.31 (24pin)
    - 1 x CPU power
    - 2 x SATA x 3
    - 1 x MOLEX x 3 + Floppy
    - 1 x PCI-Express 6
    Toate sunt sleeved "la gramada" si destul de inflexibile

5 conexiuni SATA (+5 SATA power evident)
    - 3 x HDD
    - 1 x DVD
    - 1 x SSD

Frontpanel
    - USB 3.0 (x1)
    - USB 2.0 (x2)
    - HDAudio
    - Leds, Power, Reset

Fans
    - Back (CPU pin #2)
    - Front (Fan Controller Nanoxia) - se vede in poza

*Carcasa are maxim 1cm spatiu in spatele backpanel-ului, si relativ putine gauri
    *Nu este loc pe langa sursa, blocheaza orice cablu care teoretic ar putea sa iasa pe acolo (audio, fans)
    *Nu este loc pe sus (e inchis), cablul CPU 12v nu are pe unde sa treaca
    *Chiar unde e partea de jos a placii de baza are o "grinda" solida de tabla care impiedica orice cablu mai gros de 0.6mm-0.8mm sa treaca prin spatele ei

* Legaturile mele SATA sunt rigide... abia am putut sa le pun si asa

Poate ca sunt eu fail la WM, dar carcasa e si mai fail pentru asa ceva... oare pentru ce au pus bay-urile alea de harddisk ca oricum nu ai loc sa scoti firele cum trebuie in spate.
    Merge. Am facut intr-una identica dar n-am poze...

Apropos de PLEX. Il ai pe cablu sau pe wifi? Eu am o problema cu redarea pe tv... La foarte multe MKV-uri se blocheaza constant. La unele se rezolva daca ii pun sub extern. Ai intalnit asa ceva? Folosesc aplicatia din TV-ul Samsung, aplicatie care am intelesc ca ar fi third party, facuta de un tip.

Merge pe WiFi doar daca AP-ul e in aceeasi camera, si are toti cei 150mbps la dispozitie.
    Chiar si asa, se mai agata cateodata filmul.

Obligatoriu cablu pentru Full HD.

Cat despre "blocari la multe filme", nu, n-am intalnit, si am ceva colectie ( sunt 3 x 3 TB in computerul ala ... ). O fi avand Samsung-ul tau un bug ? I-ai facut update de soft ?

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Am facut tot.... De dus duce si HD-ul fara probleme pe wifi. Problemele apar clar la aceleasi mkv-uri dar nu imi dau seama ce problema are

E posibil sa aiba glitch-uri filmele respective, care pe PC trec neobservate, dar TV-ul cu a lui putere de calcul redusa e afectat puternic.
    Sau, o eroare "mica" la transcoding se transforma intr-o eroare "mare".

Incearca sa faci un reshashing daca mai ai sursa originala, daca nu... redownload din alta sursa mai buna

Reply to Thread
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5