Reply to Thread
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 167
    Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Se pare ca momentan R9 290X i-a cam luat fata Titanului la modul serios.
    Game ON!
    Sa vedem ce scot "verzii" si cat de repede. Hai cu reducerile de preturi!

Senior Member Freak is on a distinguished road
    Cum sa fie cu 40% mai performanta ca Titanul? Eu inteleg ca va fi peste Titan, sau poate nu. Pana cand nu-i lansata nu ai de unde sa sti. Dar nici chiar asa 40% peste Titan.
    Situatia e la fel ca inainte de lansarea Titanului. Overhyped

LE: Sa nu uitati ca inainte ca sa fie testat calumea si Titanul a avut scoruri incredibile, eu zic ca e la fel si acum. Astept cu nerabdare lansarea sa vad performanta reala. Pana atunci, povesti de adormit copii

^ True.Nu inteleg de ce inaintea fiecarei lansari toata lumea e asa frenetica sa puna "botul" ca sa zic asa, la niste zvonuri aruncate pe internet.Din cate am inteles NIMENI n-are voie sa zica ceva macar de placa asta,dar s-o mai si testeze, deci mai mult ca sigur alea-s niste aiureli.Mai e putin timp, zic sa nu ne aventuram printre barfe!

Totusi,eu sper ca 290X sa invinga Titanul pentru ca altfel ar fi o lansare ratata.Si personal cred ca il va invinge la mustata!

Eu sunt foarte de acord cu voi, asa este.
    Sunt foarte multe specificatii aruncate de dragul marketingului, fara indoiala.
    Mi se par foarte interesante noile tehnologii integrate insa daca nici un game developer nu va profita de ele degeaba-s integrate... Om trai si om vedea, asa cum a spus cineva mai sus asa este in cazul fiecarei lansari.
    Totusi sper sa bata titanul si sa provoace scaderi de preturi ceva mai serioase

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Cred ca il invinge mai mult decat la mustata.

Aparent noua placa are cu 25% shadere mai multe ca 7970 (2560 vs 2048), care se presupune ca ar fi cu ~10% mai eficiente decat cele de pe generatia 7000, iar frecventa de ceas este 1050 Mhz vs 1000 (inca 5% de aici).
    Per total, rezulta o placa cu 44% mai rapida decat 7970GE, posibil mai mult daca placa mai veche era franata de ineficiente in controller-ul de memorie sau drivere.

Realist, ne putem astepta la o placa cu 50% mai rapida cu 7970GE, adica mai mult decat suficient ca sa fie batut Titan-ul fara probleme.
    Dar, evident, ramane de vazut in practica

---
    Ca si nota personala, nu imi pare rau ca am achizitionat actualele placi 7970, pretul a fost bunicel, si de tinut ma vor tine cativa ani buni de acum incoace. Cand le schimb, probabil va exista ceva de cel putin 2 ori mai rapida ca viitoarea R9 290X

AMD Radeon R7-260X R9-270X and R9-280X review: http://www.guru3d.com/articles_pages...chmarks,1.html

Senior Member cmbr is on a distinguished road cmbr's Avatar
    Pana la urma cand o sa apara aceste placi video?
    Young, wild and free.Next gereration.We write the future, resigned yourself.

Senior Member Andrei99 is on a distinguished road
    Au aparut

Senior Member Freak is on a distinguished road
    Dar nu se vand inca. Numai din 14 sau 15, nu-mi amintesc bine exact data.

Reply to Thread
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Tags for this Thread