Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Problema mousepad

Salut,
    Am cumparat un mousepad de la Mediadot, si anume Roccat Siru, in martie (comanda nr. 1098916). Dupa nici jumatate de an de utilizare, a inceput sa se deformeze in zona in care tin incheietura mainii, de la faptul ca aceasta se incalzeste si tranpira, cateodata. Adica se umfla, se dezlipeste acea parte de birou si ramane ridicata, pur si simplu. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun...

Oricum, e inca utilizabil, pt. ca, pe timpul zilei, cat sunt la serviciu, pun ceva pe el care sa-l mai intinda cat de cat...

Acum vine o intrebare interesanta, din pct. meu de vedere: in ce masura poate beneficia un client de garantie pt. un asemenea produs? Partea si mai interesanta este ca nu am primit un certificat de garantie, deoarece, se pare ca nu se elibereaza un asemenea document pt. un mousepad... Operatorul de atunci (Simona parca o chema) mi-a spus ca daca sunt probleme, acestea se vor rezolva in baza facturii. Nici prin gand nu mi-a trecut ca urma sa am o problema de genul celei pe care am descris-o mai sus... Deci, se poate face ceva? Am un prieten care si-a luat tot un Roccat Siru si, din cauza ca l-a folosit mai ceva ca mine, s-a umflat in toate partile...

Nu stiu cum s-ar putea interpreta chestia asta in cazul in care ar ajunge in service sau la producator... s-ar putea sa mi se spuna ca nu se poate face nimic, din cauza utilizarii necorespunzatoare si atunci as ramane cu el asa (avantaj producatorul). Numai ca pad-ul nu are nici un fel de alte defecte (zgarieturi, rupturi etc.) (avantaj eu). In plus, ar fi interesant cum ar putea producatorul sa demonstreze ca eu nu as fi utilizat produsul in mod corespunzator...

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Acum vine o intrebare interesanta, din pct. meu de vedere: in ce masura poate beneficia un client de garantie pt. un asemenea produs?
    Verific dimineata impreuna cu colegii de la service si revin cu un raspuns. Ai fi putut sa-i intrebi chiar tu direct evitand un intermediar (pe mine) folosind formularul de AICI din pagina de contact. Ai fi primit raspuns rapid, fara sa astepti, pe mail, direct in inbox

Seara buna!

Salut Bogdan,

Tocmai am fost sunat de la Departamentul Garantii si am convenit sa ma duc cu produsul si cu factura pana acolo ca sa vada mai departe cu cei de la Roccat cum se poate rezolva problema. Se pare ca sunt primul care semnaleaza probleme cu produsul asta.

Referitor la faptul ca nu am contactat departamentul direct, am preferat sa vin sa pun intrebarile pe forum. Din cele 2-3 experiente anterioare, in care am primit informatii cel putin incomplete, doar pe forum am fost lamurit cu adevarat. Iar acest lucru l-ai facut tu de fiecare data. Adevarul e ca prefer sa pun intrebarile aici decat sa mai contactez alte departamente, pt. ca mi s-a parut ca esti singurul care stie ce spune si da si explicatii asa cum trebuie. Stiu ca probabil ai si alte sarcini, in afara de administrarea forumului, iar noi, clientii, ti-am face treaba mai usoara daca ne-am uita pe si pe site (eu, unul, ma mai uit) si am suna/scrie unde trebuie, dar sunt putini cei care stiu cu adevarat cum sa abordeze si sa rezolve o problema. Daca ar fi mai multi oameni ca tine, ar fi mare lucru.

Si, inapoi on-topic, voi reveni cu siguranta sa informez forumistii in legatura cu felul in care s-a rezolvat problema.

O zi buna (si usoara)!

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Tocmai am fost sunat de la Departamentul Garantii si am convenit sa ma duc cu produsul si cu factura pana acolo ca sa vada mai departe cu cei de la Roccat cum se poate rezolva problema.
    Da, i-am rugat eu pe colegii mei sa te contacteze direct ca sa decurga repede lururile, sa nu avem pasi morti. Asa te puteau lamuri exact ei si iti puteau raspunde direct la intrebari fara a face "telefonul fara fir".

Referitor la faptul ca nu am contactat departamentul direct, am preferat sa vin sa pun intrebarile pe forum. Din cele 2-3 experiente anterioare, in care am primit informatii cel putin incomplete, doar pe forum am fost lamurit cu adevarat. Iar acest lucru l-ai facut tu de fiecare data. Adevarul e ca prefer sa pun intrebarile aici decat sa mai contactez alte departamente, pt. ca mi s-a parut ca esti singurul care stie ce spune si da si explicatii asa cum trebuie. Stiu ca probabil ai si alte sarcini, in afara de administrarea forumului, iar noi, clientii, ti-am face treaba mai usoara daca ne-am uita pe si pe site (eu, unul, ma mai uit) si am suna/scrie unde trebuie, dar sunt putini cei care stiu cu adevarat cum sa abordeze si sa rezolve o problema. Daca ar fi mai multi oameni ca tine, ar fi mare lucru.
    Nu pot decat sa-ti multumesc pentru aprecieri, incerc impreuna cu colgii mei sa facem tot ce putem casa rezolvam cat mai multe din problemele clientilor nostri. Aprecierile tale vin ca o confirmare ca ceea ce facem este bine. Cu siguranta vom continua asa.

Cat despre recomandarea mea, am incercat sa-ti descriu modalitatea mai rapida si eficienta de a rezolva problema. Stiu din propria experienta ca genul asta de lucruri trebuiesc rezolvate rapid. Sa speram acum ca si raspunsul Roccat va fi unul pozitiv (favorabil) pentru tine.

O zi buna (usoara) si tie, te asteptam cu feedback.

Salut,

Am revenit cu raspunsul la intrebarea din primul post: un mousepad beneficiaza de garantie ca orice alt produs. Se duce la service iar apoi se repara sau se schimba. In cazul meu, s-a schimbat. Bine, nu vad in ce masura se poate "repara" un mousepad, asa ca, probabil, singura metoda de rezolvare a unei probleme cu un mousepad este schimbarea lui.

L-am ridicat vineri seara si il folosesc chiar acum. Ceea ce pot spune ca este diferit fata de cel care s-a "defectat", dupa nici 2 zile de teste, este ca acesta nou s-a lipit "mai din prima" de birou. Cine stie, poate ca cel deteriorat a facut parte dintr-un lot care a avut probleme in procesul de fabricatie... Oricum, sper ca actualul mousepad sa reziste mai mult.

Multumesc celor de la MediaDOT si de la Roccat pt. rezolvarea problemei! Sincer, ma asteptam sa trebuiasca sa-mi cumpar alt pad...

Multumesc celor de la MediaDOT si de la Roccat pt. rezolvarea problemei! Sincer, ma asteptam sa trebuiasca sa-mi cumpar alt pad...
    Cu placere, ne bucuram ca am putut sa te ajutam.