Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Zalman Z9 Plus.

Junior Member TeddAlexV is on a distinguished road

Zalman Z9 Plus.

Salutari. As vrea sa ma lamuriti cu o problema. Eu am in wishlist o carcasa Zalman Z9 Plus si un CoolerMaster Hyper 212 Evo. Toate bune si frumoase pana cand am inteles ca s-ar putea ca acel cooler sa nu intre in carcasa si sa dea pe dinafara.
    Este adevarat ? Daca da, imi puteti recomanda o carcasa spatioasa, dar si cu un sistem de aerisire bun ? Pretul ar fi in jur de 200-250.

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    @TeddAlexV in 3000 roni se poate ceva mai bine decat ce ai tu acolo, mult mai bine chiar, daca nu cumva ai dat drumul la comanda.

Ia un i5 si renunta la AMD si la cooler, daca te fascineaza carcasa in cauza.

Altfel spus ,uite recomandarea mea ca sa nu ne abatem de la subiectul topicului

sau poti astepta sa intre i3 4150- ul pe stock + o placa de baza h81 si r9 280 si te incadrezi in pret daca nu mai poti face un efort de 250 roni.

S-a mai explicat pe forum superioritatea in gaming a i3 4150-ului fata de acel amd , ai ca plusuri upgrade la i5 sau i7 si nu necesita o investitie suplimentara pe cooler aftermarket. Ai grija totusi ca ramii au radiator si ai putea intampina problema la "prima cheie" pt verificarea pc-ului , dar poti achizitiona linistit asa ceva http://www.mediadot.ro/memorii/memor...8192mb-1333mhz si mai adaugi in timp inca o placuta.

Seara frumoasa iti doresc si sa stapanesti sanatos noul PC !!

Junior Member TeddAlexV is on a distinguished road
    Quote Originally Posted by leo.messi22 View Post
    @TeddAlexV in 3000 roni se poate ceva mai bine decat ce ai tu acolo, mult mai bine chiar, daca nu cumva ai dat drumul la comanda.

Ia un i5 si renunta la AMD si la cooler, daca te fascineaza carcasa in cauza.
    Sau poti astepta sa intre i3 4150- ul pe stock + o placa de baza h81 si r9 280 si te incadrezi in pret daca nu mai poti face un efort de 250 roni.

S-a mai explicat pe forum superioritatea in gaming a i3 4150-ului fata de acel amd , ai ca plusuri upgrade la i5 sau i7 si nu necesita o investitie suplimentara pe cooler aftermarket. Ai grija totusi ca ramii au radiator si ai putea intampina problema la "prima cheie" pt verificarea pc-ului , dar poti achizitiona linistit asa ceva http://www.mediadot.ro/memorii/memor...8192mb-1333mhz si mai adaugi in timp inca o placuta.

Seara frumoasa iti doresc si sa stapanesti sanatos noul PC !!
    Nu,inca n-am dat comanda. As vrea eu... .
    Vreau sa iti multumesc ca mi-ai dat si opinia ta. Iti spun asta pentru ca nu intentionam sa ma axez pe Intel la procesor. Daca era sa ma axez pe Intel,eventual as fi luat i3 4150 dar nu ma simteam eu bine cu el,nu stiu de ce. Dar sa revin... cred ca o sa raman cu ce mi-ai dat tu pentru ca e prea bun. Eu nu vroiam sa sar pragul de 3000 de lei si sa dau atat pe procesor, dar wishlist-ul asta chiar merita. Daca ma puneam sa caut procesor Intel,cel mai probabil nu gaseam cum mi-ar fi placut mie. Iar daca ma puneam sa caut un FX mai bun, cred ca imi dublam factura la lumina. Si cu placutele RAM nu stiu ce sa fac. O sa imi dau seama in timp.
    Din nou iti multumesc si sper sa fac rost de PC.

Senior Member leo.messi22 is on a distinguished road
    N-ai pt ce ! De asta suntem colegi pe forum sa ne ajutam. La i3 4150 are multe review-uri favoribile in gaming in care "sufla" acel fx 6300, deci poti merge cu incredere si pe i3.

Butonare sanatoasa la noul PC !!