Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar

LG G2 , XPERIA Z Ultra sau Desire 816 ?

Ma gandesc sa achizitionez unul dintre cele 3 terminale si sa inlocuiesc Moto G-ul pe care il am. Planuiesc sa vand moto G-ul pe la 450-500 de lei si sa mai pun ceva banuti.

Nu ma sperie deloc telefoanele mari , cu cat mai mare cu atat mai bine...
    Teoretic as avea nevoie de dual sim ( Desire 816 ) dar pot activa optiuni suplimentare de date pe cartela de voce astfel incat teoretic pot sa ma lipsesc de asa ceva asa ca Desire 816 ramane a treia optiune.

Principala alegere ramane intre LG G2 si Zperia Z Ultra care au cam aceleasi specificatii in afara de dimensiuni. Daca ati fi pusi sa alegeti voi ce ati alege ? Pretul nu este un factor in aceasta decizie ...

Astept pareri .

Pai .. asta ma gandeam si eu. Facand o comparatie, asa cum imi spunea si Alex, G2-ul are un plastic pe spate .. de imi vine sa pun mana mai repede pe Xperia. Cel putin dpdv al calitatii constructiei pare net superior...
    Treaba cu dual sim-ul poate fi ocolita adaugand cartelei de voce optiuni de date desi ... costa ceva mai mult lunar dar nimic impresionant...
    In fine, om vedea la finalul saptamanii daca apuc sa il iau sau nu...
    Pana atunci daca are cineva ceva de adaugat, va rog.. nu va sfiiti.

Senior Member gabi202000 is on a distinguished road
    luand in considerare specificatiile asemanatoare , ar mai fi un singur criteriu dupa care as alege eu personal , lg face lucruri calumea nu se compara nici cu samsung nici cu huawei , dar sony e sony , in orice domeniu sony este superior si nu se poate compara cu alte branduri mai ales la multimedia unde samsungul si altele par o gluma la difuzorul de pe spate , display , si camera foto

Multumesc de input Gabi. Inspre Sony inclin si eu.

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    Eu as alege LG. Motive: ecranul mai bun ( ips vs tft ) , procesor mai bun (snapdragon 800) si bateria de 3000 mAh fata de 2300 pe sony

Z ultra are snapdragon 800 si baterie de 3050 miliamperi. La display, intr-adevar G2 pare a fi mai bun.

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    my bad, nu am vazut acel "ultra" asa da, acum lg are doar ecranu si camera putin mai mare

Junior Member Cristianu is on a distinguished road Cristianu's Avatar
    Du-te spre un LG G2 , din ce am auzit va primii si interfata de pe LG G3 sau daca ai posibilitatea ia-ti chiar G3-ul

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    De mentionat ca soulwise a ales deja. Castigatorul (ca sa spun asa) este: XPERIA Z Ultra, un telefon impresionant din punctul meu de vedere. Il Aasteptam cu feedback in ce priveste telefonul. Ce pot sa spun e ca in momentul asta XPERIA Z ULTRA se afla in promotie pe MediaDOT.ro la un pret de nerefuzat. 1429 RON pentru un asa telefon reprezinta un pret incredibil. Pentru cei interesati, il gasiti AICI.

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast