Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Informatii primite de la MediaDOT

Salut,

O situatie mai putin obisnuita mi s-a intamplat de curand. Am cerut informatii in legatura cu o pereche de casti (SteelSeries 5H V3) si mi s-a raspuns in tichetul TCK#72208 ca, daca folosesc adaptorul pt. telefon, acesta
    va reda doar sunet, nu si voce
    .

Acum nu stiu, ori nu m-am exprimat eu bine, ori operatorul care mi-a raspuns nu cunoaste suficiente informatii despre produs. Lucru care ar fi normal, intr-un fel, avand in vedere gama extrem de variata de produse din magazin. Pe de alta parte, ar trebui sa se faca niste cercetari mai amanuntite cu privire la produse inainte sa se furnizeze informatiile cerute.

Si acum, situatia neobisnuita (de unde plecasem): Am luat, pana la urma, acele casti si... ce sa vezi... se poate vorbi cu ele la telefon (cel putin la un smartphone, asa cum am eu). Adica m-am bucurat cand am testat castile in magazin si am putut vorbi cu persoana care m-a insotit. Deci, pana la urma, m-am bucurat ca am primit o informatie gresita (tinand cont de ceea ce am spus in paragraful de mai sus). E ceva ce, cu siguranta, nu se intampla des si e de notat in calendar.

O zi buna!

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Salut Ciuisan,
    Probabil ca exprimarea colegei mele a lasat de dorit. Corect ar fi fost sa-ti detalieze si spuna ca ar fi o idee buna sa verifici in magazin compatibilitatea cu telefonul tau, pentru ca sunt telefoane (putine intr-adevar) care nu vor recunoaste corect microfonul. In plus la tebletele fara functie de voce ar putea fi o problema de compatibilitate si vor functiona ca si casti. Raspunsul dat de ea si anume:

va reda doar sunet, nu si voce
    Este vag si partial eronat. Iar faptul ca sunt "multe produse in magazin" nu e o scuza, tu ar trebui sa primesti informatii corecte la intrebarile puse. O sa verific de unde si-a luat aceste informatii in mod eronat.

O zi buna!