Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Junior Member SHOBU0076 is on a distinguished road

Evga gtx 750 ti ftw

Are cineva un Bios de la aceasta placa video ?

Am mare nevoie de un Bios la ea

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar

Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Mail la support@evga.com, incluzi serialul in acel mail si-ti trimit ei firmware-ul necesar corect pentru placa ta video.
    Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ? vreau biosul pentru a folosi impreuna cu nvflash , si apoi sa intru la capitolul Overclocking

Am mai multe gtx 750 ti , dar nici macar unul EVGA FTW ...

Mail la support@evga.com, incluzi serialul in acel mail si-ti trimit ei firmware-ul necesar corect pentru placa ta video.
    Acel bios nu este EVGA FTW am cautat si eu acolo in arhiva de biosuri , si nu am gasit nimic...

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ?
    In mod normal serialul este imprimat pe un sticker lipit PCB-ul placii (pe "spatele" ei) sau pe cutia in care a venit, dar presupun ca stii deja asta. Daca nupl gasesti acolo nu stiu sincer cine iti va da unul.

Pai serialele difera de la brand la brand ...

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    Quote Originally Posted by SHOBU0076 View Post
    Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ? vreau biosul pentru a folosi impreuna cu nvflash , si apoi sa intru la capitolul Overclocking

Am mai multe gtx 750 ti , dar nici macar unul EVGA FTW ...

Acel bios nu este EVGA FTW am cautat si eu acolo in arhiva de biosuri , si nu am gasit nimic...
    ftw are 2 ventilatoare in loc de 1, asta e toata diferenta dintre ele. biosul este acelasi

Asa si ? Nu prea inteleg ce vrei sa spui....
    Am deschis acest topic din cauza ca am nevoie de un Bios pentru EVGA GTX 750 ti FTW , credeam ca pot fi ajutat de cineva ... sau de un serial number si dau mail la support pentru un Bios... Ce e asa greu de inteles ?...

Quote Originally Posted by AlexSerbanoiu View Post
    ftw are 2 ventilatoare in loc de 1, asta e toata diferenta dintre ele. biosul este acelasi
    FALS ! diferente exista de la frecventele de operare pana la voltaje !

Senior Member gabi202000 is on a distinguished road
    <02G-P4-3751-KR> ...ti-am gasit ceva dar nush dak e pt FTW sau pt cea normala si oricum se gaseste destul de greu un astfel de serial... apropo un update de bios nu ajuta aproape deloc la OC pe un gtx 7XX mai ales gpu-urile maxwell care deja sunt optimizate pt. OC ..sfat : ia ultima versiune de driver de la nvidia de pe site pt ca mareste framerate-ul cam cu 5-7 fps pe 750 si 750 ti ...
    p.s. daca aveai un gtx 6XX aveai motiv sa updatezi biosul pt. OC ...dar la ce ai tu NU MERITA sa stai sa cauti

Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast