Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Emi142 is on a distinguished road

S5 sau One m8 sau Z2

Dupa cum spune si titlul , vreau sa stiu care este cel mai bun dintre cele 3 telefoane . Pana acum preferatul meu este m8 ... , dar astept si parerile voastre

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Salut Emi142 si bun venit pe forum. Raspunsul la intrebarea ta este extrem de dificil. De ce spun asta? Pentru ca va fi extrem de subiectiv, toate 3 sunt telefoane excelente si dincolo de diferentele date de testele sintetice, de multe ori umflate si nereale, toate 3 sunt in mare cam la fel in pe priveste performanta. Diferenta este data poate de aspectul lor si faptul ca Sony si Samsung sunt rezistente la "intemperii".

De la mine ca si posesor de HTC de cativa ani nu pot da decat +1 pentru HTC. Ca sa-ti pot da si un raspuns obiectiv va trebui sa ne spui si ce vei face cu telefonul si bugetul pe care-la ai.

Telefonul il voi achizitiona mai mult pentru jocuri , dar si pentru alte aplicatii , il voi cumpara din Germania , in vara , si bugetul il am de 650 € .

Senior Member TheXhosa is an unknown quantity at this point TheXhosa's Avatar

:)

Iphone 5S sau HTC One M8
    CPU: Intel I7 3770k Ivy, MoBo: ASUS Z77 Sabertooth, GPU: ASUS GeForce GTX 670 DIRECTCU II, DDR: Corsair Vengeance Black 4x8192, SSD: 2x Corsair Force 3 120Gb Sandforce,HDD: 2x Western Digital Caviar Black 1000 GB, Cooling: Corsair H100, Case: Corsair Vengeance Black, PSU: Corsair AX750, Display: Dell u2711 WQHD

I am the jury, the judge and the executioner !

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Daca e vorba de jucat, mai bine cauti o tableta.

Ca si posesor in prezent atat al unei tablete cat si al unui smartphone, pot sa zic cu mana pe inima ca sunt mult mai usor de jucat majoritatea jocurilor pe tableta, simplu datorita ecranului mare.

Sa nimeresti corect 2 puncte alaturate cand sunt la 3-4mm una de alta pe ecranul unui smartphone... auch.

(Asta pe langa faptul ca pe ecranul mai mare se vad mai bine detaliile)

Am deja tableta ...

Am deja tableta ... ,(Samsung Galaxy Tab 3) , dar in vara vreau sa-mi iau un telefon la fel de bun "HTC One m8" , ce parere aveti despre el ?

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    La cerintele tale poti lua lejer oricare telefon din cele 3 si vei fi satisfacut. Alegerea este subiectiva si iti apartine. Cat despre HTC One M8, da este un telefon excelent si-l poti alege fara nicio problema.

Junior Member austerus is on a distinguished road
    Ca si "putere" pentru jocuri/aplicatii, merge oricare. Diferenta poate fi facuta doar de detalii, eg;

baterie tare, camera tare, ecranul cel mai lizibil in lumina / mult bloatware, interfata invechita, design mediocru: S5

calitate audio (speakere + casti), design, build quality, UI excelent / camera oribila, baterie mediocra, nu e protejat: M8

camera ok, protectie praf/apa mai buna ca S5, video 4k/ sunet slab calitativ, mai greu, ecranul mai slab ca celelalte doua, design patratos: Z2

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Quote Originally Posted by austerus View Post
    mult bloatware, interfata invechita... S5
    Total de acord cu bloatware-ul, insa se poate rezolva relativ usor.
    #ROOT + System App Remover + ES File Exporer (root mode) + AdAway (instalat prin card) .... a facut S4 Mini-ul meu dintr-un microcomputer mediocru intr-unul excelent

Din 140+ de "apps" de la Samsung am ramas cu mai putin de 60, cele necesare pentru functionarea aparatului ( Phone, Messaging, Camera, etc...). KNOX a disparut, la fel si toate tampeniile "corporate" pe care le au pe acolo... encriptie si te miri ce.

Se misca mult mai bine, tine bateria considerabil mai mult, spatiu liber ...

Evident, exista si Cyanogenmod...

Have fun!

Junior Member Cristianu is on a distinguished road Cristianu's Avatar
    Pe scurt ti-as zice urmatoarele ...
    s5 = dupa 2 ore de gaming iei foc cu el in mana
    htc m8 = materiale premium , ecran mare , audio de nota 10
    z2 = inca nu stiu prea multe despre el si nu-mi place sa-ti spun ce scrie deja pe internet

s5 l-am testat chiar eu , ce sa zic , nu e un telefon deosebit si materialele folosite la fabricarea lui sunt de toata jena ... totusi suntem in 2014 , adio plasticaraie frate

htc m8 ti-as spune

Reply to Thread